Pomóżmy Asi!

Nasza Koleżanka Kasia Kryniger-Markowiak (główna księgowa Galerii Bunkier Sztuki) znalazła się w bardzo trudnej sytuacji. Jej jedenastoletnia córka Asia poważnie zachorowała.

Bardzo ciężka choroba – ostra białaczka limfoblastyczna – spadła jak grom z jasnego nieba. Ze względu na słabą reakcję na leczenie zakwalifikowano Asię do grupy wysokiego ryzyka, co wiąże się z bardzo intensywną chemioterapią. Aktualnie mija siódmy miesiąc leczenia, prawie cały ten czas Asia spędziła w szpitalu.

Leczenie białaczek w Polsce jest teoretycznie bezpłatne. Niestety tylko w teorii i jedynie w przypadkach, gdy wszystko przebiega sprawnie i bez niespodzianek. Niestety Asia jest uczulona na standardowe leki. Niezbędne w tym przypadku jest leczenie niestandardową erwinazą. 1 dawka tego ratującego życie leku to kwota około 3 200 zł, ponadto nierefundowana jest też niezbędna rehabilitacja czy psychoterapia. Koszty są ogromne.

Od niedawna wiadomo, że – obok co najmniej jeszcze jednego bloku chemii i następnie megachemioterapii – przed Asią jeszcze przeszczep szpiku. Wierzymy głęboko, że po nim będzie mogła wrócić do normalnego życia jedenastoletniej dziewczynki, do swoich przyjaciół i do szkoły. Mamy nadzieję, że to przez co przechodzi niedługo stanie się tylko koszmarnym wspomnieniem.

W  pomoc Asi zaangażował się cały zespół Galerii Bunkier Sztuki – powstał Komitet „Pomóż Asi”.

Zachęcamy do tego również Was!

Pomóc można:

przekazując 1% swojego podatku

Wpisz numer KRS 0000174486 i nazwę Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” w rozliczeniu rocznym, koniecznie z hasłem „Joanna Markowiak” (cel szczegółowy w zeznaniu PIT)

przekazując darowiznę celową na konto Komitetu „Pomóż Asi” BGŻ 04 2030 0045 1130 0000 1391 7660 z dopiskiem „dla Asi”

przekazując darowiznę celową na subkonto Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” (BZ WBK SA 65 1090 1665 0000 0001 0373 7343) z dopiskiem „Joanna Markowiak”.

– wrzucając pieniądze do skarbonki znajdującej się na portierni Galerii Bunkier Sztuki

Pomóżmy Asi! Zgromadzone środki wesprą leczenie i rehabilitację Asi.

DZIĘKUJEMY!

Komitet „Pomóż Asi”

260 komentarzy

  1. stokesben says:

    working as a freelance BICSI installer at FieldEngineer in USA. BICSI installer

Napisz komentarz

Musisz się zalogować żeby napisać komentarz.