Oprowadzanie online po wystawie Bartka Materki "Tak to wygląda"
12 kwietnia 2021, godz. 12:00, ONLINE

W poniedziałek 12 kwietnia o godz. 12:00 zapraszamy na wirtualne oprowadzanie po obecnej wystawie Bartka Materki “Tak to wygląda”. Udział w oprowadzaniu jest bezpłatny. Transmisję będzie można obejrzeć na naszym profilu Fb do końca dnia. Od 13 kwietnia oprowadzanie zostanie udostępnione na platformie VOD (…)

ZAPOWIEDZI
Nowy zeszyt edukacyjny
Bunkier w sieci. Kolekcja Bunkra Sztuki dla dzieci

Zapraszamy do zapoznania się z nowym zeszytem edukacyjnym, który jest inspirowany obecną wystawą Bartka Materki Tak to wygląda. Zadania zostały przygotowane z myślą o dzieciach w wieku 7-12 lat. Więcej informacji znajdziecie w dziale Edukacja >>> TUTAJ. Tam też czeka na Was gotowy zeszyt (…)

AKTUALNE
Otwarcie wystawy "Partytura i ogród. Muzyka wobec obrazu, ogród wobec muzyki"
od 27 kwietnia 2021

Zapraszamy na otwarcie wystawy Krzysztofa Pendereckiego Partytura i ogród. Muzyka wobec obrazu, ogród wobec muzyki. Wystawa będzie prezentowana w tymczasowej siedzibie Galerii przy Rynku Głównym 20. Na wydarzeniu obowiązuje przestrzeganie zasad bezpieczeństwa: – wstęp tylko w maseczkach ochronnych – dezynfekcja rąk – zachowanie odstępu (…)

AKTUALNE
Nowy zeszyt edukacyjny
Bunkier w sieci. Kolekcja Bunkra Sztuki dla dzieci

Zapraszamy do zapoznania się z nowym zeszytem edukacyjnym poświęcony Kolekcji Bunkra Sztuki, który przygotowaliśmy z myślą o dzieciach w wieku 7-12 lat. Kolejny zestaw zadań z serii Kolekcja Bunkra Sztuki dla dzieci poświęcony jest pracy Rafała Bujnowskiego  z cyklu Malowanie – Odnawianie: Odnowiona Galeria Bunkier Sztuki (…)

AKTUALNE
Adam Zagajewski (1945–2021)

„Adam Zagajewski był urodzonym poetą. Potrafił z kombinacji słów wydobyć maksymalną siłę znaczenia. Dzięki temu jego wiersze są zarazem krótkie i intensywne. Poza tym był mistykiem i umiał wyrażać to, co jest niewyrażalne. Fenomenalnie operował ironią – ale nigdy nie był cyniczny – i (…)

AKTUALNE
Światowy Dzień Poezji

21 marca obchodzimy Światowy Dzień Poezji ustanowiony przez UNESCO w 1999 roku. Z tej okazji przypominamy pracę Oskara Dawickiego Bagnet na broń (2005) z Kolekcji Bunkra Sztuki. Oskar Dawicki, Bagnet na broń, 2005, wideo, 1’ Praca jest zaskakującą w formie interpretacją wiersza Bagnet na (…)

AKTUALNOŚCI
Otwarcie wystawy Bartka Materki "Tak to wygląda"
od 2 lutego 2021

Zapraszamy na otwarcie wystawy Bartka Materki Tak to wygląda. To pierwsza wystawa prezentowana w nowej, tymczasowej siedzibie Galerii przy Rynku Głównym 20. Na wydarzeniu obowiązuje przestrzeganie zasad bezpieczeństwa: – wstęp tylko w maseczkach ochronnych – dezynfekcja rąk – zachowanie odstępu 2 m od pozostałych (…)

AKTUALNE