Krakowski Archipelag Kultury – Program Edukacji Kulturowej dla Krakowa
20.04.2021

Program „Krakowski Archipelag Kultury” kierowany jest do krakowskich edukatorów i animatorów kultury zatrudnionych w miejskich instytucjach kultury i organizacjach pozarządowych. W odpowiedzi na potrzeby tej licznej i zróżnicowanej grupy osób, które łączy dążenie do rozwoju, Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Krakowa zainicjował (…)

„Gwiazda Szafirowej" dla osiągnięć inspirowanych dziełem Wyspiańskiego
12.03.2021

W tym roku po raz pierwszy zostaną wręczone Statuetki „Gwiazda Szafirowej”, którymi Fundacja Dom Stanisława Wyspiańskiego opiekująca się Szafirową Pracownią artysty, uhonoruje Marię Rydlową oraz Monikę Śliwińską za działalność związaną z propagowaniem dzieła i postaci Stanisława Wyspiańskiego. Uroczystość odbędzie się 16 marca, będzie można (…)

Nagroda MECENAS KULTURY KRAKOWA roku 2020
23.02.2021

Rozpoczyna się nabór wniosków do nagrody Mecenas Kultury Krakowa roku 2020. Jej celem jest wspieranie i propagowanie współpracy pomiędzy środowiskiem gospodarczym, a środowiskiem artystycznym, instytucjami kultury oraz gospodarzami obiektów zabytkowych na terenie Krakowa. Nagroda Mecenas Kultury Krakowa przyznawana jest corocznie za miniony rok kalendarzowy (…)

Rekrutacja na stanowisko: Koordynator projektów, wystaw i wydarzeń
11.02.2021

Przy Plantach w Krakowie kryje się rzadki skarb. To odważny modernistyczny budynek Galerii Bunkier Sztuki. Otwarcie budowli miało miejsce w 1965 roku. Autorka projektu, Krystyna Tołłoczko-Różyska, zaproponowała śmiałe rozwiązanie: w historyczne centrum Krakowa wprowadziła brutalistyczną bryłę, która miała pomieścić nowoczesną przestrzeń, jakiej do tej (…)

Rekrutacja: Specjalista ds. edukacji
10.02.2021

Rekrutacja: Specjalista ds. edukacji Galeria Sztuki Współczesnej „Bunkier Sztuki” w Krakowie Przy Plantach w Krakowie kryje się rzadki skarb. To odważny modernistyczny budynek Galerii Bunkier Sztuki. Otwarcie budowli miało miejsce w 1965 roku. Autorka projektu, Krystyna Tołłoczko-Różyska, zaproponowała śmiałe rozwiązanie: w historyczne centrum Krakowa (…)

Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty
29.01.2021

W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na REGULARNE ŚWIADCZENIE USŁUG OBSŁUGI ZWIEDZAJĄCYCH I PILNOWANIA WYSTAW ORGANIZOWANYCH PRZEZ Galerię siedzibie w Pałacu Zbaraskich (Potockich) w Krakowie, przy ul. Bracka 2/Rynek Główny lub w innym miejscu na terenie Krakowa, wskazanym przez Zamawiającego.   Informuję o wyborze (…)

Rekrutacja: Specjalista ds. promocji i koordynacji wydawnictw
28.01.2021

Rekrutacja: Specjalista ds. promocji i koordynacji wydawnictw Galeria Sztuki Współczesnej „Bunkier Sztuki” w Krakowie Przy Plantach w Krakowie kryje się rzadki skarb. To odważny modernistyczny budynek Galerii Bunkier Sztuki. Otwarcie budowli miało miejsce w 1965 roku. Autorka projektu, Krystyna Tołłoczko-Różyska, zaproponowała śmiałe rozwiązanie: w (…)