15. Letnie Tanie Kinobranie - wydarzenie towarzyszące: OBRAZ POŻĄDANIA - pokaz pod gwiazdami
Wtorek, 24 sierpnia 2021, godz. 20.45

Kino Pod Baranami oraz Galeria Bunkier Sztuki zapraszają na plenerowy pokaz filmu Obraz pożądania – pełnej tajemnic adaptacji powieści Herezja oranżu palonego Charlesa Willeforda. W filmie występują: Donald Sutherland, Claes Bang, Elizabeth Debicki oraz sam Mick Jagger! Seans odbędzie się na dziedzińcu Pałacu Potockich (…)

ARCHIWUM
15. Letnie Tanie Kinobranie - wydarzenie towarzyszące
Poniedziałek, 9 sierpnia 2021, godz. 20.45

Kino Pod Baranami oraz Galeria Bunkier Sztuki zapraszają na plenerowy pokaz filmu Juliana Schnabla “Van Gogh. U bram wieczności” ze znakomitym Willemem Dafoe w roli legendarnego holenderskiego malarza. Seans odbędzie się na dziedzińcu Pałacu Potockich przy Rynku Głównym 20. Letnie Tanie Kinobranie rozszerza swój (…)

ARCHIWUM
Ogród wobec muzyki – spacer muzykologiczny po Plantach
środa 11.08 w godz. 17.30–19.00

„Zobaczymy, co po mnie pozostanie: czy drzewa, czy moja muzyka” – Krzysztof Penderecki W poszukiwaniu połączeń między dwiema pasjami Krzysztofa Pendereckiego – drzewami i muzyką, zapraszamy na dźwiękowy spacer muzykologiczny. Kraków to przede wszystkim miejsce, w którym kompozytor spędził młodość, do którego powracał ze (…)

ARCHIWUM
WARSZTATY RODZINNE "SYMFONIA PARKOWA"
Sobota 7.08 w godz. 10:30–12:00

Czy wsłuchując się w liść, możemy usłyszeć muzykę całego drzewa? Czy kamień chciałby nam coś zanucić lub zaśpiewać? A jak brzmią Planty – ogród w samym centrum Krakowa? Czy w ogrodzie można tworzyć sztukę? Na rodzinnych warsztatach dowiemy się, jak Krzysztof Penderecki skomponował swoją (…)

ARCHIWUM
Konkurs „Zgadnij co to"

Na dziedzińcu pałacu Potockich zawitał nowy obiekt z kolekcji Bunkra Sztuki! Uważni obserwatorzy Galerii będą już wiedzieć co to za eksponat. Zapraszamy do konkursu! Zadanie konkursowe polega na opublikowaniu przez Uczestnika w komentarzu pod postem konkursowym poprzez swój prywatny profil społecznościowy w portalu Facebook (…)

ARCHIWUM
Konkurs „Piękna i Bestia”

Jak niektórzy z Was już zauważyli, na dziedzińcu pałacu Potockich, tymczasowej siedziby Bunkra Sztuki, rozgościł się nowy obiekt z naszej kolekcji – Bestia Maurycego Gomulickiego. Jeśli jesteście użytkownikami platformy Instagram, zapraszamy Was do konkursu! Zadanie konkursowe polega na udostępnieniu na swoim prywatnym profilu społecznościowym (…)

ARCHIWUM
Oprowadzanie kuratorskie po wystawie "Partytura i ogród"

Zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie po wystawie poświęconej Krzysztofowi Pendereckiemu “Partytura i ogród. Muzyka wobec obrazu, ogród wobec muzyki.” Oprowadzanie poprowadzi współkurator wystawy, Mirosława Bałazy. Zapisy pod adresem: press@bunkier.art.pl Oprowadzanie w cenie biletu wstępu na wystawę (5 zł). Oprowadzanie odbędzie się w tymczasowej siedzibie Galerii (…)

ARCHIWUM