"Partytura i ogród. Krzysztof Penderecki" – Emisja VOD filmu

Na platformie PLAY Kraków dostępny jest Film „Partytura i ogród”, stanowiący część obecnej wystawy Galerii poświęconej Krzysztofowi Pendereckiemu “Partytura i ogród. Muzyka wobec obrazu, ogród wobec muzyki”. Film będzie dostępny do końca trwania wystawy tj. 26 września 2021 r. Dostęp do filmu na 48 (…)

AKTUALNE
nowości wydawnicze: KRZYSZTOF PENDERECKI. PARTYTURA I OGRÓD – KATALOG WYSTAWY

W publikacji znajdują się teksty Marii Anny Potockiej i Marka Stachowskiego oraz tekst opracowany przez M.A. Potocką na podstawie wypowiedzi Krzysztofa Pendereckiego. Część ilustracyjna publikacji zawiera prace Krzysztofa Pendereckiego: wybrane partytury oraz szkice ogrodu, a także zdjęcia dworu i parku w Lusławicach wykonane przez (…)

AKTUALNE
NOWY ZESZYT EDUKACYJNY
Bunkier w sieci. Kolekcja Bunkra Sztuki dla dzieci

Zapraszamy do zapoznania się z nowym zeszytem edukacyjnym poświęconym Kolekcji Bunkra Sztuki, który przygotowaliśmy z myślą o dzieciach w wieku 7-12 lat. Kolejny zestaw zadań dla dzieci inspirowany jest pracą Macieja Chorążego Flashback Smurfs z 2014 r. Zadania można pobrać z naszej strony internetowej (…)

AKTUALNE
NOWOŚCI WYDAWNICZE: WOKÓŁ SPRAWY PYJASA

Publikacja zawiera część ilustracyjną zaprojektowaną przez Dorotę Nieznalską, autorkę wystawy Sprawa Stanisława Pyjasa, oraz teksty: Liliany Batko-Sonik, Cezarego Łazarewicza, Marii Anny Potockiej, Stanisława Pyjasa, Andrzeja Romanowskiego, Pawła Sękowskiego, Bogusława Sonika, Joanny Szczęsnej, Adama Szostkiewicza i Jana Widackiego, a także wiersz Adama Zagajewskiego. Znajdziecie tam również (…)

AKTUALNE
Nowy zeszyt edukacyjny
Bunkier w sieci. Kolekcja Bunkra Sztuki dla dzieci

Zapraszamy do zapoznania się z nowym zeszytem edukacyjnym, który jest inspirowany obecną wystawą Bartka Materki Tak to wygląda. Zadania zostały przygotowane z myślą o dzieciach w wieku 7-12 lat. Więcej informacji znajdziecie w dziale Edukacja >>> TUTAJ. Tam też czeka na Was gotowy zeszyt (…)

AKTUALNE
Otwarcie wystawy "Partytura i ogród. Muzyka wobec obrazu, ogród wobec muzyki"
Data otwarcia – 4.5.2021

Zapraszamy na otwarcie wystawy Krzysztofa Pendereckiego Partytura i ogród. Muzyka wobec obrazu, ogród wobec muzyki. Wystawa będzie prezentowana w tymczasowej siedzibie Galerii przy Rynku Głównym 20. 4 maja 2021 r. zapraszamy na całodzienny wernisaż z okazji otwarcia wystawy. W tym dniu wstęp na wystawę (…)

AKTUALNE
Nowy zeszyt edukacyjny
Bunkier w sieci. Kolekcja Bunkra Sztuki dla dzieci

Zapraszamy do zapoznania się z nowym zeszytem edukacyjnym poświęcony Kolekcji Bunkra Sztuki, który przygotowaliśmy z myślą o dzieciach w wieku 7-12 lat. Kolejny zestaw zadań z serii Kolekcja Bunkra Sztuki dla dzieci poświęcony jest pracy Rafała Bujnowskiego  z cyklu Malowanie – Odnawianie: Odnowiona Galeria Bunkier Sztuki (…)

AKTUALNE