Bunkier w sieci

Bunkier Sztuki zaprasza młodzież szkół średnich, studentów i osoby dorosłe do udziału w warsztatach online towarzyszących wystawie Adama Rzepeckiego Stary Rzepecki patrzy na młodego Rzepeckiego. Zajęcia podzielone są na dwie części – przybliżenie twórczości Adama Rzepeckiego i prezentację prac z wystawy artysty w Bunkrze (…)

AKTUALNE

Od 2 czerwca 2020 Galeria Bunkier Sztuki czynna będzie dla zwiedzających od wtorku do niedzieli w godzinach od 12.00 do 18.00. Wyjątkiem będą czwartki, kiedy Galeria będzie otwarta między godzinami 13.00 a 21.00. Tym samym informujemy, że dnia 11 czerwca Galeria będzie otwarta bez (…)

AKTUALNE
Wtorek, 19.5.2020

W związku z decyzją Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego o stopniowym wznawianiu działalności niektórych instytucji kultury informujemy, że Galeria zostanie ponownie udostępniona dla zwiedzających od wtorku 19 maja 2020 r.  Zaprezentujemy Państwu wystawę Adama Rzepeckiego. Do tego czasu zachęcamy do zapoznania się z fragmentem wystawy (…)

AKTUALNE
Bunkier w sieci

Frukta i paszczęki to muzyka, która towarzyszyła mojej solowej wystawie o tym samym tytule prezentowanej jesienią 2019 w Bunkrze Sztuki w Krakowie. Na wystawę nagrałem serię improwizowanych soundscape’ów. W Galerii zabrzmiał pierwszy, otwierający album set. Obrazom i instalacji rzeźbiarskiej towarzyszyła rozlewająca się po salach (…)

AKTUALNE
Bunkier w sieci

Bunkier Sztuki zaprasza dzieci i dorosłych do wzięcia udziału w warsztatach rodzinnych poświęconych pracy Bogusława Bachorczyka “Limahl”, która znajduje się w Kolekcji Bunkra Sztuki. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 7–12 lat. Prowadzenie: Przemek Wideł (ur. 1992) – wykładowca krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, (…)

AKTUALNE
Bunkier w sieci

Na najnowszej wystawie Kolekcji Bunkra Sztuki w ramach Wirtualnej Nocy Muzeów prezentujemy filmy wideo tematycznie związane z Krakowem. Wystawa obejmuje prace polskich i zagranicznych artystów. Narracja prowadzi przez miasto, pokazując jego rozległą panoramę: społeczeństwo, architekturę, naturę, historię, estetykę. Ekspozycja stanowi alternatywną formę spaceru po (…)

AKTUALNE
Idol, 2019, olej / płótno, 200 × 160 cm, kolekcja prywatna
Bunkier w sieci

Dokumentacja fotograficzna wystawy Agata Kus Horror Picture Show przygotowana przez Macieja Plewińskiego wraz z komentarzami kuratorskimi Delfiny Jałowik. Wystawę można było oglądać w Bunkrze Sztuki od 7 grudnia 2019 do 19 stycznia 2020 roku.     To pierwsza tak duża wystawa obrazów i obiektów (…)

AKTUALNE