Warsztaty online wokół pracy Bogusława Bachorczyka „Limahl” z Kolekcji Bunkra Sztuki


Bunkier Sztuki zaprasza dzieci i dorosłych do wzięcia udziału w warsztatach rodzinnych poświęconych pracy Bogusława Bachorczyka “Limahl”, która znajduje się w Kolekcji Bunkra Sztuki. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 7–12 lat.

Prowadzenie: Przemek Wideł (ur. 1992) – wykładowca krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, asystent na kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuk Plastycznych; artysta malarz, rysownik, ilustrator, tatuażysta, twórca komiksów, obiektów i wideo.

Każdy z nas jest w jakimś stopniu sentymentalny. Zbieramy, gromadzimy, przechowujemy i kolekcjonujemy. Wspomnienia, zapachy, smaki i dobre chwile. Na później. Na gorsze czasy. Na wszelki wypadek. Do świadomych zasobów pamięci mamy ograniczony dostęp, stąd też chęć zbierania pamiątek.
Gromadzimy przedmioty przywiezione z wycieczek, ulubione zabawki, drobne „śmieci”, które tylko dla nas mają wyjątkowe znaczenie. Spróbujmy wykorzystać część z nich i stworzyć portret kogoś z naszych bliskich lub ulubionej postaci z bajki. Możecie też użyć zabawek, skrawków materiałów, guzików, liści, warzyw.

Sztuka Bogusława Bachorczyka opiera się w dużym stopniu na zestawianiu ze sobą starych przedmiotów w nowe konstelacje. Artysta mówi: „Same rzeczy chyba nie istnieją, ważne są relacje między nimi. Im więcej sojuszników mają, tym wrażenie ich bycia jest silniejsze”. Portret, który będzie punktem wyjścia do naszego ćwiczenia powstał w wyniku połączenia kilku technik i różnych materiałów.

Warsztaty zostaną opublikowane 26 maja na platformie edukacyjnej edolando.com. Zajęcia mają formę wideo, które po dokonaniu zakupu można odtworzyć w dowolnym czasie. Cena warsztatów: 1 zł.

Zachęcamy do opublikowania zrealizowanych prac w mediach społecznościowych z hasztagiem #bunkiersztuki. Wybrane zdjęcia udostępnimy na naszych profilach.

Na zdjęciu: Bogusław Bachorczyk, Limahl, technika mieszana, 2009