Ciało w mieście | Nabór do projektu

„And by the voice I listen to the reasons why living invisible cities, and for which perhaps, after their death, they live again”.
Italo Calvino

Ciało w mieście | Body in the City to międzynarodowy projekt artystyczny, do udziału w którym zapraszamy młodych tancerzy (18-26 lat) oraz mieszkańców Krakowa.

Projekt dotyczy refleksji na temat ewolucji miasta i obecności ciała w przestrzeni publicznej. Podstawą projektu – materiałem wyjściowym dla młodych tancerzy – będzie analiza wspomnień mieszkańców na temat wybranych miast europejskich (Kraków, Turyn, Paryż).

W Bunkrze Sztuki odbędą się warsztaty dla młodych tancerzy oraz nagrania historii opowiadanych przez mieszkańców Krakowa (50+).

Głównym organizatorem projektu jest Héliotropion Company (Paryż), partnerem Artemiza Danza (Turyn). Projekt zakłada realizację czterech warsztatów. Efektem będą działania performatywne przeprowadzone w Krakowie, Turynie i Paryżu, które zostaną udostępniane na stronie internetowej projektu.

Pierwsze warsztaty dla młodych tancerzy z Polski odbędą się w Bunkrze Sztuki w dniach 1-2.12.2012 (godz. 10-17). Warsztaty tańca współczesnego, teatru tańca (Butoh) oraz wykorzystania nowych technologii w pracy z ciałem poprowadzą: Clotilde Tiradritti, Patrick Matoian i Krzysztof Jerzak. W czasie spotkania wyselekcjonujemy grupę 10 uczestników, którzy zostaną zaangażowani do udziału w całym projekcie (3 kolejne warsztaty, luty-czerwiec 2013).

Prosimy o przesyłanie zgłoszeń (CV, zdjęcia, wideo) drogą mailową na adres: vysata@bunkier.art.pl lub o pozostawianie ich na portierni Bunkra Sztuki, z dopiskiem „Ciało w mieście”, do 20.11.2012. Zastrzegamy sobie prawo do skontaktowania się z wybranymi kandydatkami i kandydatami.

Poszukujemy także osób (50+), które chciałby podzielić się z nami swoimi wspomnieniami na temat Krakowa – szczególnie tymi, które dotyczą zmian zachodzących w mieście, przystosowania przestrzeni miejskiej do potrzeb mieszkańców, obecności Bunkra Sztuki w strukturze miasta. Chcielibyśmy zarejestrować Państwa wypowiedzi (3.12.2012) oraz wykorzystać je jako materiał badawczy do dalszej pracy z młodymi tancerzami.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.
Więcej informacji i zapisy: vysata@bunkier.art.pl

Clotilde Tiradritti (Héliotropion Company) – choreografka, tancerka, aktorka. Absolwentka National Dance Center w Paryżu, współpracuje z choreografami oraz grupami tańca współczesnego we Francji i we Włoszech (TIR DANZA, Myriam Dooge, Isabelle Dubouloz, Pierre Doussaint).

Patrick Matoian (Héliotropion Company). Kompozytor, muzyk, aktor. Współtwórca Group de Musique Expérimental de Bourges. Bral udział w wielu projektach oraz pokazach tańca współczesnego, m.in.: Altair, Les pas perdus… l’amour piétinant (Artemis Company), Nube de Agua, Entreviox 2X, ELEM D.O., Etude pour une chorégraphie urbaine (Héliotropion Company).

Krzysztof Jerzak. Choreograf, tancerz Butoh, nauczyciel Aikido. Autor spektakli Butoh, m.in.: Szczery?, Poza, Kwiaty na chodniku, Aite. Współpracował z Teatrem Kana w Szczecinie, Teatrem na Woli w Warszawie.

Współorganizatorzy: Héliotropion Company >>
Partner: Artemis Danza

Zgłoszenia prosimy przesyłać do 20.11.2012.
Informacje i zapisy: Karolina Vyšata (vysata@bunkier.art.pl, +48 12 422 10 52 w. 124)

Napisz komentarz

Musisz się zalogować żeby napisać komentarz.