Michał Stonawski. To, co widzę, nie jest tym, co widzę
23.7–2.10.2022

Zapraszamy do zwiedzania wystawy Michała Stonawskiego To, co widzę, nie jest tym, co widzę w Bunkrze Sztuki, która jest pierwszą tak obszerną prezentacją twórczości krakowskiego artysty Michała Stonawskiego. Obejmuje ona ponad 50 dzieł powstałych w ostatnich 15 latach. Pokryte warstwami farby, wysłużone meble i (…)

AKTUALNE
Nie od razu zbudowano. 20. edycja Miesiąca Fotografii w Krakowie
27.5–26.6.2022

  „Ma też coś podobnego do Orła, którego głowę reprezentuje zamek, Grodzka ulica szyję, przedmieścia zasię około niego są jako skrzydła jakie”. Kronika Marcina Bielskiego, 1597…. „Ale kto się chce tym dziwom przypatrzyć, jako się chudzina żywi, idź na krakowski rynek, tam się nadziwujesz”. (…)

ARCHIWUM
Małgorzata Markiewicz. To już nie jest męski świat
19.2–15.5.2022

Kuratorka: Monika Kozioł Koordynatorka: Renata Zawartka   Na wystawie zaprezentowane zostaną prace, które powstały w ciągu ostatnich dwóch dekad. Najstarsze pochodzą z czasu studiów na krakowskiej ASP. Najnowsze, zrealizowane w ostatnich miesiącach, będą miały swoją premierę. Wszystkie dzieła mają wspólny mianownik: prezentują różne formy (…)

ARCHIWUM
Leszek Sobocki. Portrety krakowian
16.10.2021–30.1.2022

Prezentacja portretów i autoportretów autorstwa Leszka Sobockiego. Wystawa obejmuje obrazy powstałe w ciągu ostatnich dwóch dekad. Dla części z nich ekspozycja będzie premierowym pokazem. Najliczniejszą grupę na wystawie stanowią portrety krakowian. Leszek Sobocki od 2001 roku utrwala wizerunki osób ze swojego najbliższego otoczenia. Najczęściej (…)

ARCHIWUM
Krzysztof Penderecki. Partytura i ogród. Muzyka wobec obrazu, ogród wobec muzyki
4.5 - 26.9.2021

W 2003 roku Maria Anna Potocka nakręciła w Lusławicach film z udziałem Krzysztofa Pendereckiego pod tytułem Partytura i ogród. Kompozytor ujawnia w nim zasady warsztatu kompozytorskiego oraz opowiada o metodzie graficznej pozwalającej naszkicować symfonię na jednej kartce. Swoje doświadczenia muzyczne odnosi do ogrodu. Park, (…)

ARCHIWUM
Bartek Materka, Tak to wygląda
2.2 - 18.4.2021

W 2010 roku namalowałem kilka obrazów na podstawie przypadkowych zdjęć tłumu ludzi. Wówczas jako dopełnienie wystawy wydawały mi się wystarczające, zamknięte. Jednak z roku na rok powracała myśl o kontynuacji i rozwinięciu tematu, aż zdecydowałem się na to ubiegłej wiosny. Moja decyzja zbiegła się (…)

ARCHIWUM
Dorota Nieznalska, Sprawa Stanisława Pyjasa
21.8–18.10.2020

Żeby ktoś choć raz Wdzięczny był za istnienie moje Stanisław Pyjas, 8 września 1972   Wystawa Doroty Nieznalskiej Sprawa Stanisława Pyjasa – podobnie jak jej instalacja Przemoc i pamięć pokazywana w 2019 roku w MOCAK-u – reprezentuje nowy nurt sztuki, w którym punktem wyjścia (…)

ARCHIWUM