OPROWADZANIE W PJM

Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki wprowadza do oferty edukacyjnej wydarzenia adresowane do społeczności g/Głuchych. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w oprowadzaniu w języku migowym (PJM) po ekspozycji. Spotkania prowadzi Jakub Studziński – edukator i przewodnik z wieloletnim doświadczeniem, tłumacz i lektor polskiego języka (…)

Nowe karty edukacyjne z zadaniami plastycznymi dla dzieci

W nawiązaniu do aktualnie prezentowanej wystawy Małgorzaty Markiewicz To już nie jest męski świat w Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki przygotowaliśmy specjalne karty edukacyjne. Są one adresowane dla uczniów młodszych z klas I – IV (6-10 lat), oraz dla uczniów szkół podstawowych z klas V (…)

KOLEKCJA BUNKRA SZTUKI DLA DZIECI - MACIEJ CHORĄŻY
Bunkier w sieci. Zadania do pobrania i wykonania w domu dla dzieci

Przedstawiamy zadania edukacyjne inspirowane pracą Macieja Chorążego Flashback Smurfs z kolekcji Bunkra Sztuki. W pracy Flashback Smurfs centralną rolę gra plastikowa figurka tytułowego smerfa. Otaczają ją zwykłe przedmioty pozyskane z codziennego otoczenia. Obecność bajkowej postaci sprawia, że pozostałe przedmioty nabierają zagadkowego znaczenia. Czy one również (…)

BUNKIER SZTUKI DLA DZIECI – BARTEK MATERKA
Bunkier w sieci. Zadania do pobrania i wykonania w domu dla dzieci

Przed Wami zadania dotyczące wystawy Bartka Materki Tak to wygląda. Jest to pierwsza wystawa, którą mogliście zobaczyć w zabytkowych piwnicach tymczasowej siedziby Bunkra Sztuki – Pałacu Potockich. Zadania zostały przygotowane z myślą o dzieciach w wieku 7 do 12 lat. Inspiracją dla prac Bartka (…)

KOLEKCJA BUNKRA SZTUKI DLA DZIECI – RAFAŁ BUJNOWSKI
Bunkier w sieci. Zadania do pobrania i wykonania w domu dla dzieci

W nawiązaniu do trwającej obecnie przebudowy siedziby Galerii Bunkier Sztuki proponujemy zadania edukacyjne o architekturze. Ćwiczenia powstały w oparciu o cykl prac Malowanie – Odnawianie Rafała Bujnowskiego z 2001 roku. Artysta zrealizował wówczas projekt, w trakcie którego przemalował zabytkowy fragment budynku dzielący fasadę na (…)

Kolekcja Bunkra Sztuki dla dzieci – Karolina Kowalska
Bunkier w sieci. Zadania do pobrania i wykonania w domu

Zima jest czasem, w którym każdy z nas zatęskni choć raz za upałem, zieloną roślinnością i bogactwem kolorów za oknem. Z pomocą przyjdzie Wasza wyobraźnia i inspiracja pracą Karoliny Kowalskiej Okno na zimę. Sztuka site-specific obejmuje dzieła powstające z myślą o funkcjonowaniu w ściśle (…)

Warsztaty wokół sztuki Bogusława Bachorczyka
Bunkier w sieci

Bunkier Sztuki zaprasza dzieci i dorosłych do wzięcia udziału w warsztatach rodzinnych poświęconych pracy Bogusława Bachorczyka Limahl, która znajduje się w Kolekcji Bunkra Sztuki. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 7–12 lat. Każdy z nas jest w jakimś stopniu sentymentalny. Zbieramy, gromadzimy, przechowujemy (…)