Małgorzata Markiewicz - katalog wystawy

Polsko-angielska publikacja towarzysząca wystawie To już nie jest męski świat stanowi pogłębione studium twórczości krakowskiej artystki. Wydawnictwo składa się z trzech części. Pierwsza zawiera eseje zaproszonych autorów. Antropolożka mody i pisarka Karolina Sulej koncentruje się na języku ubrania, symbolicznym znaczeniu materiałów – takich jak (…)

BARTEK MATERKA – KATALOG WYSTAWY

Z dumą przedstawiamy katalog wystawy Tak to wygląda Bartka Materki prezentowanej w Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki na początku 2021 roku. Publikacja stanowi pogłębione studium dorobku krakowskiego malarza. Polsko-angielska publikacja podzielona została na dwie części. W pierwszej znajdują się zapis wywiadu przeprowadzonego z artystą (…)

Krzysztof Penderecki. Partytura i ogród – katalog wystawy

Przedstawiamy katalog wystawy poświęconej Krzysztofowi Pendereckiemu, prezentowanej w Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki od maja do września 2021 roku. W publikacji znajdują się teksty Marii Anny Potockiej i Marka Stachowskiego oraz tekst opracowany przez M.A. Potocką na podstawie wypowiedzi Krzysztofa Pendereckiego. Niezależnie od tego, (…)

WOKÓŁ SPRAWY PYJASA

Publikacja Wokół sprawy Pyjasa opisuje pejzaż społeczno-kulturowy czasów Gierka i przywołuje różne teorie próbujące wyjaśnić okoliczności śmierci Stanisława Pyjasa. Przedstawia także szeroki kontekst tamtych wydarzeń, za tło mając przyjaźń trzech studentów, których nazwiska znamy dzisiaj z pierwszych stron gazet. W książce znajdują się teksty (…)

Kamil Kukla, Frukta i paszczęki. Malarstwo, rzeźba, muzyka, katalog wystawy

Katalog wystawy Kamila Kukli, którą można było zobaczyć w Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki od września do listopada 2019 roku, zawiera reprodukcje prac malarskich oraz rzeźby artysty młodego pokolenia, tworzącego w Krakowie. Publikacja została uzupełniona zdjęciami z wystawy. W publikacji znajdują się teksty Andy (…)

Piotr Lutyński, Budda, Mars i jeleń, katalog wystawy

Katalog wystawy Piotra Lutyńskiego, którą można było zobaczyć w Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki w lutym i marcu 2020 roku, zawiera reprodukcje prac malarskich, obiektów i instalacji oraz dokumentacje fotograficzne akcji performatywnych krakowskiego artysty. Publikacja została uzupełniona zdjęciami z wystawy oraz pracowni. Wszystkie znane (…)

Adam Rzepecki, Stary Rzepecki patrzy na młodego Rzepeckiego, katalog wystawy

Katalog wystawy Adama Rzepeckiego, którą można było zobaczyć w Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki między majem a październikiem 2020 roku, zawiera reprodukcje prac fotograficznych, malarskich i tekstowych oraz dokumentacje akcji performatywnych krakowskiego artysty, członka Grupy Łódź Kaliska.  W publikacji znajdują się również teksty Moniki (…)