Pakiet pocztówek: Beata Stankiewicz, Dawni mistrzowie

Beata Stankiewicz od kilku lat odwiedza i dokumentuje atelier innych twórców, kolekcjonuje archiwalną ikonografię, a jej obrazy, choć powstałe na bazie fotografii, stanowią zapis osobistego doświadczenia danej przestrzeni. Tak powstał cykl Dawni mistrzowie, w którym Stankiewicz maluje XIX i XX wiecznych artystów w ich (…)

MICHAŁ STONAWSKI– KATALOG WYSTAWY

Polsko-angielska publikacja towarzysząca wystawie To, co widzę, nie jest tym, co widzę jest pierwszym tak obszernym opracowaniem dorobku krakowskiego artysty Michała Stonawskiego. Wydawnictwo podzielone zostało na dwie części. Pierwsza zawiera wstęp dyrektor Galerii dr Marii Anny Potockiej, tekst kuratorki Agnieszki Mazoń, autokomentarz artysty oraz (…)

LESZEK SOBOCKI – KATALOG WYSTAWY

Polsko-angielska publikacja, wydana w związku z indywidualną wystawą artysty Portrety krakowian w Bunkrze Sztuki, jest pogłębionym studium twórczości Leszka Sobockiego. Książka zawiera esej autorstwa dr Marii Anny Potockiej, w którym dyrektorka Galerii analizuje psychologiczne aspekty sztuki portretowej Sobockiego. Według Potockiej wizerunki osób, z którymi (…)

Małgorzata Markiewicz - katalog wystawy

Polsko-angielska publikacja towarzysząca wystawie To już nie jest męski świat stanowi pogłębione studium twórczości krakowskiej artystki. Wydawnictwo składa się z trzech części. Pierwsza zawiera eseje zaproszonych autorów. Antropolożka mody i pisarka Karolina Sulej koncentruje się na języku ubrania, symbolicznym znaczeniu materiałów – takich jak (…)

BARTEK MATERKA – KATALOG WYSTAWY

Z dumą przedstawiamy katalog wystawy Tak to wygląda Bartka Materki prezentowanej w Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki na początku 2021 roku. Publikacja stanowi pogłębione studium dorobku krakowskiego malarza. Polsko-angielska publikacja podzielona została na dwie części. W pierwszej znajdują się zapis wywiadu przeprowadzonego z artystą (…)

Krzysztof Penderecki. Partytura i ogród – katalog wystawy

Przedstawiamy katalog wystawy poświęconej Krzysztofowi Pendereckiemu, prezentowanej w Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki od maja do września 2021 roku. W publikacji znajdują się teksty Marii Anny Potockiej i Marka Stachowskiego oraz tekst opracowany przez M.A. Potocką na podstawie wypowiedzi Krzysztofa Pendereckiego. Niezależnie od tego, (…)

WOKÓŁ SPRAWY PYJASA

Publikacja Wokół sprawy Pyjasa opisuje pejzaż społeczno-kulturowy czasów Gierka i przywołuje różne teorie próbujące wyjaśnić okoliczności śmierci Stanisława Pyjasa. Przedstawia także szeroki kontekst tamtych wydarzeń, za tło mając przyjaźń trzech studentów, których nazwiska znamy dzisiaj z pierwszych stron gazet. W książce znajdują się teksty (…)