Zwiedzanie wystawy z Małgorzatą Markiewicz
niedziela, 24 kwietnia 2022, godz. 12

Wystawa To już nie jest męski świat cieszy się ogromnym zainteresowaniem, dlatego przygotowaliśmy dla Państwa kolejne wyjątkowe oprowadzanie. Już 24 kwietnia o godz. 12 będą mogli Państwo usłyszeć – bezpośrednio od artystki Małgorzaty Markiewicz – o inspiracjach stojących za Meduzą, szeroko komentowaną Kuchnią oporu (…)

ARCHIWUM
Studencki Tydzień Sztuki 2022

Zapraszamy studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego do naszej Galerii. W ramach Studenckiego Tygodnia Sztuki, do 10 kwietnia, możecie odwiedzić wystawę Małgorzata Markiewicz To już nie jest męski świat bezpłatnie, za okazaniem legitymacji studenckiej, na hasło „Studencki Tydzień Sztuki”.

ARCHIWUM
Głos kobiety. Działania performatywne dla kobiet z Mariią Mytrofanovą

środa, 23 marca 2022, godz. 17 Zapraszamy na spotkanie z Mariią Mytrofanovą, której praca Krajka jest jednym z dzieł prezentowanych w ramach aneksu do wystawy  Małgorzaty Markiewicz To już nie jest męski świat. Wydarzenie będzie podzielone na dwie części. W pierwszej – prezentacyjnej – (…)

ARCHIWUM
Oprowadzanie autorsko-kuratorskie po wystawie To już nie jest męski świat

niedziela, 20 marca 2022, godz. 12 Serdecznie zapraszamy na specjalne oprowadzanie po wystawie To już nie jest męski świat. Kuratorka Monika Kozioł wraz z artystką Małgorzatą Markiewicz oprowadzą Państwa po ekspozycji, przybliżając najważniejsze tematy poruszane w jej obrębie, takie jak współczesna rola kobiet w (…)

ARCHIWUM
Oprowadzanie po wystawie To już nie jest męski świat

niedziela, 27 lutego 2022, godz. 17 i godz. 18 Zapraszamy na oprowadzanie po naszej najnowszej wystawie. Ekspozycja Małgorzaty Markiewicz To już nie jest męski świat to wyjątkowa prezentacja sztuki kobiet, o której więcej przeczytać możecie w zakładce Wystawy. Waszym przewodnikiem po ekspozycji będzie Kamil (…)

ARCHIWUM
Warsztaty artystyczne Twarze i gesty w portretach Krakowa

Warsztaty organizowane w Bunkrze Sztuki podczas ferii zimowych 2022 podzielone są na dwa etapy. Pierwszym jest ogólne wprowadzenie teoretyczne do zagadnień takich jak portret, autoportret, realizm, oraz sztuka przedstawiająca i abstrakcyjna. Dzięki wybranym przykładom malarstwa Leszka Sobockiego poznamy rozwiązania plastyczne, jakie artysta zastosował w (…)

ARCHIWUM
20 lat po dyskusji wokół wystawy Irreligia

9 stycznia 2002 roku w Bunkrze Sztuki odbyła się dyskusja wokół wystawy Irreligia. Morfologia nie-sacrum w sztuce polskiej XX wieku. Ekspozycję prezentowano od października 2001 do lutego 2002 roku w Atelier 340 w Brukseli. W debacie udział wzięli: ówczesny dyrektor Galerii Jarosław Suchan, wicedyrektor (…)

ARCHIWUM