Młodzieżowa Rada Muzealna przy Muzeum Fotografii

W imieniu zaprzyjaźnionej instytucji – Muzeum Fotografii w Krakowie – przekazujemy informację o naborze do Młodzieżowej Rady Muzealnej. Młodzieżowa Rada Muzealna to specjalna rada przy Muzeum Fotografii, w której zasiadają licealiści zainteresowani kulturą współczesną, fotografią, działaniem świata artystycznego oraz instytucji kultury. Jeśli chcecie mieć (…)

AKTUALNE
Pożegnanie z wystawą: kuratorskie oprowadzanie po ekspozycji Blisko ciała w ramach akcji Weekend seniora z kulturą
sobota, 30 września, godz. 12

Zapraszamy na finisażowe oprowadzanie po wystawie Blisko ciała. Ostatnie spotkanie poprowadzą kuratorka wystawy Agnieszka Mazoń-Żywolewska i historyk sztuki Kamil Gibas. „Uniwersalność języka sztuki sprawia, że tworzone na bazie Kolekcji Bunkra Sztuki opowieści są niezmiennie aktualne i ciekawe. Szukając klucza dla scenariusza kolejnej wystawy, zauważyliśmy (…)

AKTUALNE
Bliżej: pokaz filmów artystycznych z Kolekcji Bunkra Sztuki
piątek, 29 września, godz. 20

Zapraszamy do udziału w ostatnim seansie z cyklu wakacyjnych pokazów filmów artystycznych z Kolekcji Bunkra Sztuki, który odbędzie się na zabytkowym dziedzińcu Pałacu Potockich. Tematem wrześniowego pokazu jest Bliżej. Tytuł odsłony jest nawiązaniem do aktualnej wystawy Blisko ciała. Każda z czterech filmowych propozycji pozwala (…)

AKTUALNE
Kino w kinie: pokaz filmów artystycznych z Kolekcji Bunkra Sztuki
czwartek, 31 sierpnia, godz. 20

Zapraszamy do udziału w wakacyjnych pokazach filmów artystycznych z Kolekcji Bunkra Sztuki. Kolejny seans odbędzie się na zabytkowym dziedzińcu Pałacu Potockich. Tematem sierpniowego pokazu filmów artystycznych z Kolekcji Bunkra Sztuki jest Kino w kinie. Zaproponowane filmy jako medium wykorzystują bezpośrednie odniesienia do rozpoznawalnych produkcji (…)

AKTUALNE
Miesiąc Fotografii & Bunkier Sztuki przedstawiają: Kino – Sztuka

We współpracy z Miesiącem Fotografii zaprezentujemy współczesne filmy dokumentalne ukazujące artystów różnych dziedzin sztuki i różnorodne aspekty procesu twórczego. Przed każdym seansem gość specjalny nakreśli szerszy kontekst wybranej pozycji filmowej. Kuratorką tej selekcji jest Paulina Haratyk. 10 sierpnia, czwartek, godz. 20 – Apolonia, Apolonia, reż. Lea Glob, (…)

AKTUALNE
Kino drogi: pokaz filmów artystycznych z Kolekcji Bunkra Sztuki
piątek, 28 lipca, godz. 20

Zapraszamy do udziału w cyklu wakacyjnych pokazów filmowych z Kolekcji Bunkra Sztuki. Pierwszy seans odbędzie się na zabytkowym dziedzińcu Pałacu Potockich.

AKTUALNE
Oprowadzanie po wystawie Blisko ciała
środa, 12 lipca, godz. 17

Pogoda rozpieszcza, dlatego warto wybrać się na spacer do Bunkra!

AKTUALNE