Bartosz Kokosiński | (Nie)porządek rzeczy


Co można zrobić z przedmiotem? Przeżyć, nazwać, opisać, wziąć w posiadanie, połączyć w relacje z innymi przedmiotami, wreszcie – przedstawić w medium sztuki. W pracach Bartosza Kokosińskiego przedmioty ukazują swą trudną do opanowania materię. Niechętnie poddają się zabiegom porządkowania, nie dając się przetworzyć w spójny obraz-reprezentację.

Tekst kuratorski (Nie)porządek rzeczy

Obraz pożerający pejzaż, 2011, technika własna, 140 x 130 x 40 cm

Bartosz Kokosiński jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W 2009 uzyskał dyplom na Wydziale Malarstwa w pracowni Andrzeja Bednarczyka i Witolda Stelmachniewicza. Uczęszczał na zajęcia Grzegorza Sztwiertni oraz Konrada Kuzyszyna. Zajmuje się przede wszystkim obrazem i procesami obrazowania. Ponadto tworzy video i instalacje. Jest trzykrotnym stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także laureatem nagrody Fundacji Elizabeth Greenshields z Kanady. Brał udział w 6. Triennale Sztuki Młodych w Orońsku oraz w 10. Konkursie Gepperta we Wrocławiu. Jego indywidualne wystawy odbyły się m.in. w BWA w Katowicach i Galerii Kameralnej w Słupsku. Strona internetowa artysty: www.bartoszkokosinski.com

Zakup nowych prac do Kolekcji Bunkra dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Program wydarzeń towarzyszących wystawie jest realizowany w ramach zadania Otwarta Przestrzeń Sztuki. Edukacja kulturalna w Bunkrze. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wystawa zrealizowana przy wsparciu finansowym Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Marszałka Województwa Śląskiego.