Siedem pierwszych przygód Rozalii Grozy. Warsztaty dla dzieci z Justyną Bargielską

Justyna Bargielska to nie tylko jedna z najciekawszych współczesnych polskich pisarek, ale także autorka utworów dla dzieci, m.in. opublikowanej  w 2012 roku w ramach serii wydawniczej Małego Klubu Bunkra Sztuki książki Marcin i pełnia w zoo z ilustracjami Doroty Buczkowskiej czy wydanych w 2016 roku książek: Obie z ilustracjami Iwony Chmielewskiej (Wydawnictwo Wolno) i Siedem pierwszych przygód Rozalii Grozy ilustrowanych przez Patrycję Ochman (Biuro Literackie). To właśnie ta ostatnia, będąca zbiorem opowiadań dla starszych dzieci, publikacja stanie się punktem wyjścia dla autorskich warsztatów pisarki. Ważnym punktem warsztatów będzie wykonanie pracy plastycznej, ćwiczenia ruchowego lub krótkiej psychodramy, które mają pobudzić twórczą aktywność uczestników.

Wydarzenie jest skierowane do dzieci w wieku 9–12 lat.

Obowiązują wcześniejsze zapisy – prowadzi je Anna Bargiel, bargiel@bunkier.art.pl. Zgłoszenia są przyjmowane do piątku 7.04.2018 do godz. 16.00.

Justyna Bargielska (1977) – poetka, prozaiczka, dramaturżka. Debiutowała w 2003 roku tomem poetyckim Dating sessions. Następnie opublikowała China Shipping (2005), a w 2009 roku Dwa fiaty, za który otrzymała Nagrodę Literacką Gdynia. Laureatka III edycji konkursu poetyckiego im. Rainera Marii Rilkego (2001) i nagrody specjalnej w konkursie im. Jacka Bierezina (2002). W 2010 roku opublikowała swoją pierwszą książkę prozatorską, Obsoletki, za którą została uhonorowana Nagrodą Literacką Gdynia, nagrodą Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek, a ponadto znalazła się w finale Nagrody Literackiej Nike oraz wśród autorów nominowanych do Paszportu „Polityki”. W 2012 roku ukazał się tom wierszy Bach for my baby, za który autorka otrzymała nominację do Nagrody im. Wisławy Szymborskiej oraz do nagród: Gryfia, Silesius i Nike (książka znalazła się w finale tej ostatniej). W 2013 roku wydała powieść Małe lisy, która przyniosła jej nominacje do Nagrody Nike i Warszawskiej Nagrody Literackiej. W 2014 roku ukazał się kolejny zbiór wierszy Bargielskiej – Nudelman, a w Teatrze Witkacego w Zakopanem miał premierę jej monodram Clarissima, w wykonaniu Aleksandry Justy. W listopadzie 2015 Teatr Dramatyczny w Warszawie wystawił jej dramat Moja pierwsza śmierć w Wenecji. Tłumaczona na angielski, rosyjski, niemiecki, francuski, słoweński, niderlandzki, czeski, ukraiński. Matka dwójki dzieci, mieszka w Warszawie.
Informacje główne
8.04.2018 (niedziela), godz. 12.00
Informacje dodatkowe
Miejsce: „Pawilon Wystawowy”
Wstęp bezpłatny

09 kwietnia
poniedziałek