KOLEKCJA BUNKRA SZTUKI DLA DZIECI – RAFAŁ BUJNOWSKI


W nawiązaniu do trwającej obecnie przebudowy siedziby Galerii Bunkier Sztuki proponujemy zadania edukacyjne o architekturze. Ćwiczenia powstały w oparciu o cykl prac Malowanie – Odnawianie Rafała Bujnowskiego z 2001 roku. Artysta zrealizował wówczas projekt, w trakcie którego przemalował zabytkowy fragment budynku dzielący fasadę na dwie nierówne części. Wykonał również cztery obrazy olejne, w tym dwa przedstawiające odnowiony gmach Galerii Bunkier Sztuki. Jeden z nich to prezentowany poniżej obraz z Kolekcji Bunkra Sztuki.

Rafał Bu

 

Rafał Bujnowski, z cyklu Malowanie – Odnawianie: Odnowiona Galeria Bunkier Sztuki w Krakowie, 2001, olej / płótno, 119 × 180 cm, Kolekcja Bunkra Sztuki

Rafał Bujnowski (1974) jest malarzem i grafikiem. Studiował na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej i na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Częstym tematem jego prac są codzienne zdarzenia i przedmioty malowane w uproszczony sposób i umieszczone na neutralnym tle. Mieszka i pracuje w Krakowie.

Kolekcja Bunkra Sztuka dla dzieci. Rafał Bujnowski ↑ kliknij, by pobrać materiały edukacyjne