“Partytura i ogród. Krzysztof Penderecki” – Emisja VOD filmu


Na platformie PLAY Kraków dostępny jest Film „Partytura i ogród”, stanowiący część obecnej wystawy Galerii poświęconej Krzysztofowi Pendereckiemu “Partytura i ogród. Muzyka wobec obrazu, ogród wobec muzyki”. Film będzie dostępny do końca trwania wystawy tj. 26 września 2021 r. Dostęp do filmu na 48 godzin można uzyskać logując się na platformie i wykupując dostęp w cenie 2 zł.

Film „Partytura i ogród” został nakręcony w 2003 r. przez M.A. Potocką i zrealizowany przez Bunkier Sztuki. W filmie Krzysztof Penderecki opowiada o graficznej metodzie szkicowania utworu muzycznego, opisuje swój proces tworzenia partytury i odnosi go do zakładania parku w Lusławicach. Zdolność do wyobrażenia całości, czy to w komponowaniu utworów, czy ogrodu, pozwoliła kompozytorowi łączyć i zapisywać obok siebie elementy, które pozornie nie mają ze sobą wiele wspólnego. Ogród to również wielka forma symfonii; wymaga on czasu, przestrzeni oraz „myślenia całościowego”.

Dostęp do filmu można wykupić pod tym linkiem oraz klikając na poniższy obraz -> Film Partytura i ogród – Krzysztof Penderecki – PLAY KRAKÓW (playkrakow.com)