Każde osiedle powinno działać jak dobrze naoliwiona maszyna. Poza miejscem do mieszkania musi być tu szkoła, sklep i plac zabaw. Przyda się też park i przystanek autobusowy. Maszyna zadziała jednak dopiero wtedy, gdy wiemy, jak ją obsługiwać. Kto powinien rządzić? Mieszkańcy, deweloperzy, aktywiści, władze miasta…
Zapraszamy na kolejne warsztaty z cyklu edukacyjnego dla dzieci WZORNIK. Z pomocą Grzegorza Krzywaka poznamy bliżej jedno z krakowskich osiedli – Krowodrzą Górkę – a następnie sami sprawdzimy, jak działają takie osiedla. To od Was zależy, kto będzie nimi rządził!
O prowadzącym:
Grzegorz Krzywak – z wykształcenia kulturoznawca i historyk, z zawodu dziennikarz, a z pochodzenia krakowianin. Współpracował z Radiem Kraków, pisał dla „Placu Wolności”, a obecnie dumnie reprezentuje Radio Eska oraz portal Krowoderska.pl. Pomysłodawca akcji „Azorskie murale” i zagorzały zwolennik wizji Krakowa jako miasta-ogrodu.
O projekcie:
WZORNIK to cykl warsztatów dla dzieci prowadzony z udziałem zaproszonych artystów, projektantów, architektów i aktywistów miejskich. Celem każdego ze spotkań jest przybliżenie najważniejszych idei architektury modernistycznej, które mają znaczący wpływ na sposób doświadczania współczesnych przestrzeni miejskich. Tematy warsztatów realizowane są w nawiązaniu do przestrzeni i historii budynku Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki oraz twórczości jego architektki Krystyny Różyskiej-Tołłoczko. Autorką cyklu jest Paulina Hyła (we współpracy z Anną Bargiel).
Warsztaty są przeznaczone dla dzieci w wieku od 8 do 12 lat. Udział w warsztatach możliwy jest tylko po wcześniejszej rezerwacji. Zgłoszenia są przyjmowane do piątku 16 października do godz. 16. Informacje i zapisy: nr tel. 12 422 10 52 w. 108, lub 601 460 470 bądź mailowo pinkunka@gmail.com.
Informacje główne
17.10.2015 (sobota), godz. 11
Informacje dodatkowe
Warsztaty Małego Klubu Bunkra Sztuki
Kuratorka: Anna Bargiel
Wstęp bezpłatny.
Miejsce: sala audiowizualna
W ramach zadania „PoSZ(t)UKIwanie. Edukacja kulturalna w Bunkrze”.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.