Panel dyskusyjny o fotoreportażu wojennym

Panel dyskusyjny o fotoreportażu wojennym, organizowany przy współpracy Miesiąca Fotografii w Krakowie z Polską Akcją Humanitarną.

W panelu wezmą udział:
Jan Jurczak (fotograf)
Karol Grygoruk (fotograf)
Katarzyna Prokopowicz (Polska Akcja Humanitarna)

 

Jan Jurczak – laureat sekcji SHOWOFF Miesiąca Fotografii w Krakowie. Ukończył kursy na Wydziale Rehabilitacji Akademii Wychowania Fizycznego (2015–2017) i Katedrze Socjologii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie (2017–2018) oraz program mentorski Sputnik Photos (2018). Jan Jurczak realizuje długoterminowe projekty dokumentalne w Polsce i innych krajach (m.in. na Ukrainie, w Armenii, Hiszpanii). W 2017 i 2018 roku pracował z ludnością ukraińską mieszkającą przy linii frontu we wschodniej części kraju. Niedawno zaczął realizować projekt dotyczący interakcji człowieka i przyrody. W 2018 roku zdobył Talent Roku Pix House, został nominowany do nagrody Fujifilm Young Talent Award i został finalistą konkursu Krzysztofa Milera i Grand Press Photo 2018. Od dziecka kocha się wspinać ze swoimi przyjaciółmi.

Karol Grygoruk – fotograf i antropolog wizualności, jako fotograf był z Polską Akcją Humanitarną we wschodniej Ukrainie. Absolwent Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych UW oraz doktorant w Instytucie Twórczej Fotografii w Opavie. W pracy naukowej skupia się na tematyce fotografii zaangażowanej, oraz wpływie nowych mediów na współczesną kulturę wizualną. Wykładowca Akademii Fotografii w Warszawie. W swoich działaniach fotograficznych i dokumentalnych od wielu lat współpracuje z organizacjami pozarządowymi. Jego prace prezentowane były na wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju oraz zagranicą. Autor dokumentalnego cyklu I LOVE YOU DAD oraz publikacji książkowej pod tym samym tytułem, ukazującej relacje władzy i społeczeństwa w rządzonym przez wojskowy reżim turystycznym raju Tajlandii. Mieszka oraz pracuje między Warszawą i Bliskim Wschodem.

Katarzyna Prokopowicz – kooordynatorka programów Polskiej Akcji Humanitarnej w Iraku i Ukrainie. Wie nie tylko, jak wygląda praca pracowników humanitarnych w strefach konfliktów, ale także jakie wyzwania stoją przed pracownikami humanitarnymi i fotografami podczas wspólnych wyjazdów w miejsca, w których działa Polska Akcja Humanitarna (od Ukrainy, po Somalię). Absolwentka Instytutu Kultury Polskiej UW. Antropolożka i kulturoznawczyni wizualna, ze szczególną uważnością przygląda się strategiom obrazowania wojen w polskich mediach.
Informacje główne
29.05.2019 (środa), godz. 18
Informacje dodatkowe
miejsce: Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki, sala audiowizualna
wydarzenie towarzyszące Miesiącowi Fotografii w Krakowie 2019
wstęp: 2 zł

31 May
Friday

Wszystkie wydarzenia
dostępne tego dnia