„Radykalny Herbalizm” i „Throbbing Plants” – wykład i koncert

Zapraszamy na sobotni wykład Marka Styczyńskiego zatytułowany „Radykalny Herbalizm” oraz koncert Anny Nacher i Marka Styczyńskiego „Throbbing Plants”, który odbędzie się następnego dnia, w niedzielę. Oba wydarzenia towarzyszą wystawie Prabhakara Pachputego i Rupali Patil – „Zwiastunki chaosu”.

10.06.2017 (sobota), godz. 18

„Radykalny Herbalizm”

Zapraszamy na wykład, podczas którego zastanowimy się, czym jest radykalny herbalizm i jakie klucze otwierają bramy do świata roślinnej świadomości. W kręgu tematów poruszanych podczas spotkania będą: etnobotanika, permakultura i wszystko inne, co związane z Biotopem Lechnica (biotop – miejsce do życia, Lechnica – mała wioska znajdująca się obok słynnego Czerwonego Klasztoru w Pieninach; niewielkie gospodarstwo permakulturowe i ośrodek praktyk bioregionalnych, jak również ogród roślin magicznych i pracownia artystyczna usytuowana w słowackiej części Pienin).

O prowadzącym:

MAREK STYCZYŃSKI – będzie mówił o życiu blisko roślin; jest autorem książek i etnobotanicznego bloga, a także współzałożycielem Ośrodka Praktyk Bioregionalnych Biotop Lechnica i wydawcą pierwszego w Polsce „roślinnego” zina „The Diggers’ Morning”. Spotkanie będzie zapowiadało prapremierę jednego z rozdziałów nowej książki Styczyńskiego. Będzie to opis kulturowego fenomenu mandragory połączony z prezentacją idei „superzioła” – ilustracji graficznej powstałej we współpracy z graficzką i projektantką Anetą Sitarz.

11.06.2017 (niedziela), godz. 18

Koncert Anny Nacher i Marka Styczyńskiego „Throbbing Plants”

Materiał płyty „Throbbing Plants” klasyfikuje się jako „roślinny spoken word”. Krążek ten to koncertowa wersja materiału opublikowanego w styczniu 2017. Sesja oparta była o teksty-opowiadania Anny Nacher (odpowiedzialnej też za: głos, drone box, gitarę, modyfikacje oraz preparacje elektroniczne) i specjalnie opracowane przez Marka Styczyńskiego dźwięki (fujara pasterska, azjatyckie instrumenty strunowe, rytualny bęben uchiwa-daiko, daxofon), zrodzone jako efekt trzech lat intensywnej pracy w Biotopie Lechnica.

Sferze dźwięków i opowiadań towarzyszyć będą elementy wizualne (Marcin Sarota / Tresura Aparatu – fotografia eksperymentalna) związane organicznie z Biotopem. Więcej o projekcie: magiccarpathians.com, biotoplechnica.eu.
Informacje główne
10–11.06.2017 (sobota–niedziela), godz. 18
Informacje dodatkowe
Wydarzenia związane z wystawą Prabhakara Pachputego i Rupali Patil – „Zwiastunki chaosu”
Kuratorka: Karolina Vyšata
Miejsce: przestrzeń wystawiennicza
Wstęp bezpłatny

04 July
Tuesday

Wszystkie wydarzenia
dostępne tego dnia