Nowy program edukacyjny Bunkra Sztuki – Spotkania ze sztuką

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w pierwszej odsłonie programu edukacyjnego Spotkania ze sztuką, zatytułowanej Czego chce architektura? Jest to lekcja-spotkanie w Bunkrze Sztuki, która ma na celu przybliżenie uczestnikom informacji na temat zarówno budynku Galerii, jak i najważniejszych obiektów na terenie Krakowa. Podczas (…)

Nowa karta edukacyjna – Bunkier Sztuki się zmienia!

W związku z modernizacją budynku, która bez cienia wątpliwości pozytywnie wpłynie na komfort i jakość zwiedzania Galerii, przygotowaliśmy specjalną kartę edukacyjną. Znajduje się w niej zadanie, które kreatywnie wykorzystuje zachodzące zmiany, związane z pracami remontowymi naszej siedziby. Zachęcamy w nim do tworzenia własnych, przestrzennych (…)

OPROWADZANIE W PJM

Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki wprowadza do oferty edukacyjnej wydarzenia adresowane do społeczności g/Głuchych. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w oprowadzaniu w języku migowym (PJM) po ekspozycji. Spotkania prowadzi Jakub Studziński – edukator i przewodnik z wieloletnim doświadczeniem, tłumacz i lektor polskiego języka (…)

Nowe karty edukacyjne z zadaniami plastycznymi dla dzieci

W nawiązaniu do aktualnie prezentowanej wystawy Małgorzaty Markiewicz To już nie jest męski świat w Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki przygotowaliśmy specjalne karty edukacyjne. Są one adresowane dla uczniów młodszych z klas I – IV (6-10 lat), oraz dla uczniów szkół podstawowych z klas V (…)

KOLEKCJA BUNKRA SZTUKI DLA DZIECI - MACIEJ CHORĄŻY
Bunkier w sieci. Zadania do pobrania i wykonania w domu dla dzieci

Przedstawiamy zadania edukacyjne inspirowane pracą Macieja Chorążego Flashback Smurfs z kolekcji Bunkra Sztuki. W pracy Flashback Smurfs centralną rolę gra plastikowa figurka tytułowego smerfa. Otaczają ją zwykłe przedmioty pozyskane z codziennego otoczenia. Obecność bajkowej postaci sprawia, że pozostałe przedmioty nabierają zagadkowego znaczenia. Czy one również (…)

BUNKIER SZTUKI DLA DZIECI – BARTEK MATERKA
Bunkier w sieci. Zadania do pobrania i wykonania w domu dla dzieci

Przed Wami zadania dotyczące wystawy Bartka Materki Tak to wygląda. Jest to pierwsza wystawa, którą mogliście zobaczyć w zabytkowych piwnicach tymczasowej siedziby Bunkra Sztuki – Pałacu Potockich. Zadania zostały przygotowane z myślą o dzieciach w wieku 7 do 12 lat. Inspiracją dla prac Bartka (…)

KOLEKCJA BUNKRA SZTUKI DLA DZIECI – RAFAŁ BUJNOWSKI
Bunkier w sieci. Zadania do pobrania i wykonania w domu dla dzieci

W nawiązaniu do trwającej obecnie przebudowy siedziby Galerii Bunkier Sztuki proponujemy zadania edukacyjne o architekturze. Ćwiczenia powstały w oparciu o cykl prac Malowanie – Odnawianie Rafała Bujnowskiego z 2001 roku. Artysta zrealizował wówczas projekt, w trakcie którego przemalował zabytkowy fragment budynku dzielący fasadę na (…)