Kolekcja Bunkra Sztuki dla dzieci – Karolina Kowalska


Zima jest czasem, w którym każdy z nas zatęskni choć raz za upałem, zieloną roślinnością i bogactwem kolorów za oknem. Z pomocą przyjdzie Wasza wyobraźnia i inspiracja pracą Karoliny Kowalskiej Okno na zimę.

Sztuka site-specific obejmuje dzieła powstające z myślą o funkcjonowaniu w ściśle określonej przestrzeni. Artysta ingeruje w tę przestrzeń i przeobraża ją. Miejsce ekspozycji dzieła jest znane już na etapie projektowania – może nim być nie tylko galeria sztuki, ale także przestrzeń publiczna. Przykładem sztuki site-specific jest instalacja Karoliny Kowalskiej Klosze na świetlówki (2004-2005) stworzona dla Grodzkiego Urzędu Pracy w Krakowie. Z fotografii przedstawiających egzotyczną roślinność artystka skonstruowała osłony na świetlówki i zamontowała je w korytarzach budynku. W ten sposób upiększyła ponurą na co dzień przestrzeń, czyniąc ją bardziej przyjazną dla osób tam przebywających.

Kolekcja Bunkra Sztuki dla dzieci. Karolina Kowalska ↑ kliknij, by pobrać materiały edukacyjne

 

Karolina Kowalska, Okno na zimę, 2004, lightbox / okno drewniane, wydruk na pleksi, elementy elektryczne, 62 x 50 x 20 cm, Kolekcja Bunkra Sztuki

 

Karolina Kowalska – fotografka, graficzka, autorka instalacji wideo, animacji, projektów w przestrzeni publicznej. Artystka często łączy w swoich projektach sztuki wizualne, tekst i muzykę, Wykorzystuje fotografię, film, tworzy instalacje site-specific.