Warsztaty wokół sztuki Bogusława Bachorczyka


Bunkier Sztuki zaprasza dzieci i dorosłych do wzięcia udziału w warsztatach rodzinnych poświęconych pracy Bogusława Bachorczyka Limahl, która znajduje się w Kolekcji Bunkra Sztuki. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 7–12 lat.

Każdy z nas jest w jakimś stopniu sentymentalny. Zbieramy, gromadzimy, przechowujemy i kolekcjonujemy. Wspomnienia, zapachy, smaki i dobre chwile. Na później. Na gorsze czasy. Na wszelki wypadek. Do świadomych zasobów pamięci mamy ograniczony dostęp, stąd też chęć zbierania pamiątek. Gromadzimy przedmioty przywiezione z wycieczek, ulubione zabawki, drobne śmieci, które tylko dla nas mają wyjątkowe znaczenie. Spróbujmy wykorzystać część z nich i stworzyć portret kogoś z naszych bliskich lub ulubionej postaci z bajki. Możecie też użyć zabawek, skrawków materiałów, guzików, liści, warzyw.

Sztuka Bogusława Bachorczyka opiera się w dużym stopniu na zestawianiu ze sobą starych przedmiotów w nowe konstelacje. Artysta mówi: Same rzeczy chyba nie istnieją, ważne są relacje między nimi. Im więcej sojuszników mają, tym wrażenie ich bycia jest silniejsze. Portret, który będzie punktem wyjścia do naszego ćwiczenia powstał w wyniku połączenia kilku technik i różnych materiałów.

Do wykonania pracy potrzebne będą:

– kartka lub karton

– skrawki papieru kolorowego lub wycinków z gazet (mogą być też bibuły, folie, sreberka, itp.)

– skrawki materiałów

– drobne przedmioty (muszelki, guziki, spinacze, koraliki, płatki kwiatów, kamyki, liście, fasolki, pestki)

– klej, nożyczki

– pisaki (kredki, ołówki, farbki)

Przemek Wideł (ur. 1992) – wykładowca krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, asystent na kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuk Plastycznych; artysta malarz, rysownik, ilustrator, tatuażysta, twórca komiksów, obiektów i wideo.

Zajęcia mają formę wideo, które po dokonaniu zakupu można odtworzyć w dowolnym czasie.

Cena warsztatów: 1 zł.

Bogusław Bachorczyk – warsztaty   ← kliknij, by wziąć udział