Warsztaty artystyczne Twarze i gesty w portretach Krakowa


Warsztaty organizowane w Bunkrze Sztuki podczas ferii zimowych 2022 podzielone są na dwa etapy. Pierwszym jest ogólne wprowadzenie teoretyczne do zagadnień takich jak portret, autoportret, realizm, oraz sztuka przedstawiająca i abstrakcyjna. Dzięki wybranym przykładom malarstwa Leszka Sobockiego poznamy rozwiązania plastyczne, jakie artysta zastosował w swoich pracach. Zastanowimy się, jakie informacje przekazują nam konkretne gesty, pozy, mimika i ekspresja twarzy namalowanych postaci.

W części artystycznej zastosujemy zdobytą wiedzę w praktyce. Celem tej części jest pobudzenie wyobraźni uczestników i uwrażliwienie ich na rodzaje portretów tworzonych przez współczesnych artystów. Przy zastosowaniu materiałów kreatywnych wykonamy portrety-kolaże. Uczestnicy będą łączyć różne elementy obrazów w jedną (nie)spójną całość, która zbuduje wyobrażeniowy portret współczesnego mieszkańca Krakowa. Tak wykonane prace skonfrontujemy z obrazami Leszka Sobockiego podczas warsztatowego pokazu dzieł uczestników.

Zapraszamy do udziału młodzież w wieku szkolnym spędzającą ferie zimowe w Krakowie. Maksymalna wielkość grupy to 10 osób. Prosimy o wcześniejszy kontakt mailowy (edukacja@bunkier.art.pl) w celu rezerwacji miejsc. Na wydarzenie obowiązuje bilet wstępu w cenie 2 zł, do zakupienia w dniu wydarzenia.