WZORNIK 2.0: Z widokiem na beton


Otwieram okno. Spoglądam w dół na podwórko. A tam tylko beton, płytki chodnikowe i samotny trzepak. Wystarczy jednak odrobina wyobraźni, a nieciekawa przestrzeń przemieni się w najlepsze miejsce do zabawy. Gra w gumę, chowanego, kapsle i Babę Jagę. Do tego kilka kamyków i plastikowa butelka, a podwórkowe wspomnienia wyjdą z zapomnienia!

Zapraszamy na wakacyjne warsztaty w ramach cyklu WZORNIK 2.0! Do naszych architektonicznych poszukiwań zapraszamy nie tylko dzieci, ale także rodziców, opiekunów i całe rodziny. Spotkania prowadzą architektki z Kolektywu Palce Lizać, Barbara Nawrocka i Dominika Wilczyńska. Warsztaty organizowane we współpracy z Klubem Jędruś działającym w ramach Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta.

O cyklu:

WZORNIK 2.0 to kontynuacja zeszłorocznego cyklu warsztatów dla dzieci, które przybliżały najmłodszym najważniejsze idee architektury modernistycznej. Kontynuujemy tę myśl, skupiając się na współczesnym konstruowaniu przestrzeni miejskich w oparciu o wypracowane przez modernistów zasady projektowania, budowania i dekorowania. Niezmiennie punktem wyjścia pozostają dla nas założenia architektury czystej, oszczędnej, geometrycznej, funkcjonalnej i społecznej. WZORNIK 2.0 prowadzą: Paulina Hyła we współpracy z Kolektywem Palce Lizać i kuratorką MKBS Anną Bargiel.

O artystkach:

Kolektyw Palce Lizać Barbara Nawrocka (architektka) i Dominika Wilczyńska (architektka i scenografka). Łączą działania artystyczne, przestrzenne i społeczne, integrując mieszkańców i użytkowników przestrzeni w ramach wspólnych działań i planowania. Projektują procesy konsultacyjne i aranżacje wystaw, meble miejskie i programy rewitalizacji. Współpracowały m.in. z Fundacją Instytut Architektury, Muzeum Narodowym w Krakowie, Galerią Bunkier Sztuki i Akademią Sztuk Pięknych w Krakowie. Laureatki Biennale Designu w Lublanie 2014 (BIO50), gdzie w grupie Nanotourism badały turystyczne potencjały polskich blokowisk. Współzałożycielki stowarzyszenia Zakład Usług Miejskich.

Udział w warsztatach możliwy tylko po wcześniejszej rezerwacji. Zgłoszenia są przyjmowane do piątku 26 sierpnia do godz. 16. Informacje i zapisy: 601 460 470 lub 12 422 10 52 w. 108 bądź pinkunka@gmail.com.

 

Warsztaty z cyklu Wzornik 2.0 - "Modulor"