E-kultura. Udostępnij! Digitalizacja a społeczeństwo cyfrowe

Ostatnie z cyklu spotkań dotyczących kultury wirtualnej, organizowanych przez Małopolski Instytut Kultury. Udział weźmie: Łucja Piekarska-Duraj.

Udostępniasz? Masz wątpliwości, czy robisz to legalnie, czy jesteś piratem? A może po prostu tworzysz kulturę? Wszystkich zainteresowanych tematyką uczestnictwa w wirtualnej kulturze, dzielenia się informacjami i zasobami zapraszamy na cotygodniowe spotkania Małopolskiego Instytutu Kultury organizowane w ramach Zbiornika Kultury w Bunkrze Sztuki.

Poruszymy kwestie wytwarzania i udostępniania zasobów przez użytkowników Internetu i mediów społecznościowych, a także przez tradycyjne instytucje kultury (np. poprzez digitalizację zbiorów). Zajmiemy się też, często niejasnym, zagadnieniem dzielenia się zasobami w kontekście prawa autorskiego i własności intelektualnej.

Zapraszamy na spotkanie i zachęcamy do udziału w dyskusji!

Projekty oraz organizowane w ich ramach wydarzenia i warsztaty są częścią zadania Otwarta Przestrzeń Sztuki. Edukacja kulturalna w Bunkrze. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 
Informacje główne
5.09.2012 (środa), godz. 18
Informacje dodatkowe
Organizator: Małopolski Instytut Kultury

22 September
Saturday

Wszystkie wydarzenia
dostępne tego dnia