Gadaj/Sprzedaj – pospolita historia

Wydarzenie ma formę klasycznej aukcji dzieł sztuki. Podczas tego wyjątkowego wieczoru goście Galerii będą mieli szansę zakupić fragmenty opowieści napisanej przez Sarah van Lamsweerde. Fabuła inspirowanej Księgą kolekcji Galerii Bunkier Sztuki historii składa się ze 102 słów, które będą licytowane w kolejności alfabetycznej, w 33 częściach, słowo po słowie lub w niektórych przypadkach jako seria. Sprzedaż jest ograniczona do 10 słów na osobę celem wykluczenia kumulacji udziałów w historii w jednych rękach. Po zakończeniu aukcji nabywcy otrzymają certyfikat potwierdzający oryginalność nabytego słowa wraz z numerem wskazującym jego chronologiczną pozycję w historii.

Gadaj/Sprzedaj – pospolita historia jest kolejną odsłoną performatywnego projektu Sarah van Lamsweerde, pokazanego m.in. w ramach wystawy Father, can’t you see I’m burning w de Appel arts centre w Amsterdamie (2014).

O artystce:

Sarah van Lamsweerde – artystka pracująca w przestrzeni współczesnego teatru oraz sztuk wizualnych. Eksploruje fenomen języka w kontekście użycia go przez mass media. Jej prace były pokazywane i realizowane przy współpracy wielu instytucji w różnych krajach, m.in. Veem House for Performance (Amsterdam), Onomatopee Projects (Eindhoven), Witte de With Center for Contemporary Art (Rotterdam), STUK (Leuven), Performatik (Brussels), 3rd Ural Industrial Biennial (Yekaterinburg), Dampfzentrale (Bern). Mieszka i pracuje w Brukseli i Amsterdamie.

 

Sponsor wystawy: Krakchemia S.A.

Partnerzy: Onomatopee, Eindhoven

 

fot. Studio FilmLOVE
Informacje główne
19.01.2018 (piątek), godz. 18
Informacje dodatkowe
Wydarzenie towarzyszące wystawie „The Trouble with Value”
Kuratorzy: Kris Dittel, Krzysztof Siatka
Miejsce: przestrzeń wystawiennicza
Wstęp bezpłatny
Wystawa „The Trouble with Value” jest częścią projektu „Beyond the Zero Point. Contemporary Art and Its Appearances”, współfinansowanego przez Mondriaan Fund

23 January
Tuesday

Wszystkie wydarzenia
dostępne tego dnia