Jan Hoeft / Strategic management

Jan Hoeft (ur. 1981) – artysta, absolwent Kunsthochschule für Medien w Kolonii oraz Jan Van Eyck Akademie w Maastricht. W swoich realizacjach analizuje współczesne społeczeństwo globalne za pomocą fotografii konceptualnej, wideo i interwencji w przestrzeni publicznej. Hoefta intrygują takie tematy jak obsesyjna potrzeba bezpieczeństwa („Excercise”, „Strategic management” i „Exit strategies”, 2014), czy absurdalne dążenie do racjonalnego uchwycenia nawet najdrobniejszych elementów rzeczywistości (publikacja „All Hexagon Head Bolts and Screws According to ISO 4014 and ISO 4017”, 2010). W przestrzeni publicznej działa zaskakująco, raz podrzucając pod bibliotekę w Karlsruhe kopię pracy Sol Le Witta („Sculpture in the Courtyard of the Baden State Library in Karlsruhe”, 2009), innym razem umieszczając tajemnicze pakunki na środku skrzyżowania („Payload”, 2011) czy żeniąc wielowiekową tradycję miasta Maastricht z muzyką hardcore („MAASTRICHT HARDCORE”, 2013).

W lipcu tego roku w przestrzeni miejskiej Krakowa pojawi się efemeryczna interwencja Hoefta – anarchiczny element przestrzenny kwestionujący granicę pomiędzy sztuką a nie-sztuką. Praca wystawi na próbę możliwości percepcyjne odbiorców, pozwalając im na zmierzenie się z własną pamięcią o miejscu, które codziennie mijają.

www.janhoeft.de

Prowadzenie: Aneta Rostkowska

Zakup pracy Jana Hoefta jest realizowany w ramach zadania „Pamiętanie. Kolekcja Bunkra Sztuki 2015”.  Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Kunststiftung NRW.

W 2015 roku Kolekcja Bunkra jest rozwijana wokół pojęcia „pamiętanie”, które stało się przedmiotem artystycznej analizy na różnych płaszczyznach podkreślających jego efemeryczny i zdematerializowany charakter. Do realizacji działań zaproszeni zostali: Katarzyna Krakowiak, Zorka Wollny, Piotr Wysocki, Jan Hoeft, Maria Loboda, grupa Little Warsaw, kolektyw Rafani i duet Young-Hae Chang Heavy Industries.
Informacje główne
14.07.2015 (wtorek), godz. 18
Informacje dodatkowe
Spotkanie z artystą Janem Hoeftem
Kuratorka: Aneta Rostkowska
Miejsce: Sala Audiowizualna
Wstęp bezpłatny
Spotkanie w języku angielskim
W ramach zadania „Pamiętanie. Kolekcja Bunkra Sztuki 2015”
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz NRW Stiftung

15 July
Wednesday

Wszystkie wydarzenia
dostępne tego dnia