Koncert Dobczycka Band

Do III edycji projektu Poznajmy się! zaprosiliśmy młodzież z zespołu Dobczycka Band, Beatę Wojtasiewicz, Zygmunta Gruntkowskiego i innych zaprzyjaźnionych z grupą muzyków. Zespół wykona utwory skomponowane do wybranych prac z Kolekcji Bunkra Sztuki.

Ideą projektu Poznajmy się! jest chęć „zarażenia” sztuką współczesną młodych ludzi. Poprzez te działania chcemy pokazać, że sztuka sprzyja przełamywaniu barier, wzajemnemu poznaniu, komunikacji i budowaniu pozytywnych relacji. Celem organizowanych przez nas wydarzeń jest wspólna twórcza praca zaproszonych artystów sztuk wizualnych i młodzieży.

Dobczycka Band to projekt integracyjny zarówno w sensie społecznym, jak i muzycznym. Zespół tworzy niepełnosprawna młodzież z Zespołu Szkół nr 11 w Krakowie, ich nauczyciele (Beata Wojtasiewicz i Zygmunt Gruntkowski) oraz muzycy występujący gościnnie. Stylistycznie Dobczycka Band oscyluje pomiędzy taneczną i nietaneczną muzyką elektroniczną, jazzem, muzyką improwizowaną, country, ambientem, hip-hopem, piosenką i odgłosami zepsutej lodówki. Zespół stale poszukuje swojego brzmienia i koncepcji artystycznej, w której każdy mógłby znaleźć swoje miejsce.

III edycję Poznajmy się! zrealizowano w ramach zadania LaboARTorium. Edukacja kulturalna w Bunkrze.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Informacje główne
22.01.2014 (środa), godz. 19

24 January
Friday

Wszystkie wydarzenia
dostępne tego dnia