Konferencja: Akcja Kreatywność Kraków

Rozwojowi przemysłów kreatywnych w Krakowie i Małopolsce poświęcona będzie konferencja „Akcja Kreatywność Kraków” organizowana przez MIK, która odbędzie się 28 września 2012 roku w Bunkrze Sztuki.  Wśród dyskutantów znaleźli się przedsiębiorcy, decydenci, znawcy sektora kultury, którzy będą rozmawiać m.in. na temat osobistych doświadczeń związanych z prowadzeniem działalności kulturalnej, także tej komercyjnej, jak również polityk kultury dla branż kreatywnych w regionie.

Czy sektor kreatywny wpływa na innowacyjność? Czy może być narzędziem rozwoju miast i regionów? Czy „przedsiębiorcy kulturalni” uważają, że zainicjowanie własnego biznesu to był dobry pomysł? Na jaką pomoc miasta/regionu można liczyć? Odpowiedzi na te pytania będą szukać m.in. Piotr Kaliński, Wydawnictwo Lokator, Rafał Solecki, Dyrektor Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości, Krzysztof Krzysztofiak, Wiceprezes Zarządu Krakowskiego Parku Technologicznego oraz Krzysztof Wnęk, Prezes Zarządu Miasteczka Multimedialnego w Nowym Sączu.

W ramach spotkania odbędą się cztery panele dyskusyjne poświęcone:

1. Znaczeniu przemysłów kultury dla rozwoju regionu/miasta,
2. Budowaniu polityk rozwoju kultury w kontekście przemysłów kreatywnych,
3. Funkcjonowaniu przedsiębiorstw sektora kreatywnego,
4. Roli aktywistów (kreatywnych samozatrudnionych) dla rozwoju miejskiej kultury.

Wstęp wolny, za potwierdzeniem rezerwacji: www.creatives.waw.pl.

Organizatorzy konferencji (Biblioteka Publiczna im. Stanisława Staszica w Dzielnicy Bielany m. st. Warszawy, Małopolski Instytut Kultury w Krakowie, Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki w Krakowie) zapraszają zwłaszcza wszystkich tych, którzy swoją przyszłość widzą w sektorze kultury, którzy chcą pracować w branżach kreatywnych.

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Informacje główne
28.09.2012 (piątek), godz. 11-17

28 September
Friday

Wszystkie wydarzenia
dostępne tego dnia