Kto nie maluje, ten nie żyje. Akcja malarska

Słynne powiedzenie głosi: „słońce świeci, ptaszek śpiewa, a mnie w szkole krew zalewa”. Na czas wakacji często w miejsce „szkoły” podstawiamy „dom”. Dlatego nie będziemy siedzieć w żadnym budynku, tylko wyjdziemy na pole. Lub na dwór, jak kto woli. Sztalugi, plener, zielona trawa, fasada budynku. Brzmi nudnawo, co nie? Ale spokojnie, nie będzie sztalug. Będzie za to wielka płaszczyzna do wypełnienia, i wielu modeli. Będą oni jednak w ciągłym ruchu (artysta nie może mieć łatwo!). Ale i tak ich namalujemy, korzystając z technik malarskich, których nie zobaczycie w zakurzonych muzeach. Szykujcie ubrania robocze, w malowaniu pójdziemy na całego!

Grzegorz Mart (1984) – historyk medycyny, dokumentalista, fotograf, performer, malarz. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi oraz Wydziału Intermediów krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Uczestnik wystaw m.in. w galerii BWA w Tarnowie, Galerii Bunkier Sztuki w Krakowie, Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie, Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie, Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi, Starym Browarze we Wrocławiu.

Warsztaty skierowane są do dzieci i młodzieży w wieku 5–16 lat oraz ich opiekunów.
Zgłoszenia są przyjmowane do piątku 17 sierpnia do godz. 16.00. Prosimy o podanie wyłącznie informacji o ilości uczestniczących w warsztatach dzieci.

 
Informacje główne
18.08.2018 (sobota), godz. 11
Informacje dodatkowe
Prowadzenie: Grzegorz Mart
Miejsce: Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki
Wstęp bezpłatny. Obowiązują zapisy

09 July
Thursday

Wszystkie wydarzenia
dostępne tego dnia