Little Warsaw, Yellow House

Galeria Bunkier Sztuki ogłasza nabór do nowego projektu kolektywu Little Warsaw.  András Gálik i Bálint Havas poszukują osób, które chcą wziąć udział w dwudniowym warsztacie / performansie zatytułowanym „Yellow House”.

Tytuł projektu zainspirowany został funkcjonującym w Budapeszcie określeniem lokalnego starego szpitala psychiatrycznego. Szpital Lipótmező został założony w 1868 roku i funkcjonował jako jedna z największych tego typu instytucji do 1 kwietnia 2007 roku. Z biegiem lat obrósł szeregiem metaforycznych i tajemniczych znaczeń. Współcześnie jest wielką opuszczoną zabytkową budowlą.

O artystach:

Little Warsaw to kolektyw (András Gálik i Bálint Havas) działający od 1999 roku. Ich głównym polem zainteresowania jest historia oraz zbiorowa i indywidualna świadomość. Artyści z upodobaniem dekonstruują symbole narodowe, a także oznaki powszechnej pamięci. Najbardziej znaną pracą Little Warsaw jest projekt „The Body of Nefertiti” zrealizowany na weneckim Biennale w 2003 roku.

O warsztatach:

W kręgu osób, które zgłoszą się do udziału w projekcie, artyści chcą rozpocząć proces badawczo-artystyczny. Wspólnie stworzą zespół, który podejmie kwestię udziału emocji w procesie zapamiętywania. Podczas akcji powstaną artefakty oraz dokumentacje działań, które będą częścią nowego dzieła Little Warsaw.

 

Warsztaty prowadzone będą w języku angielskim. Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach w dniach 12 i 13 listopada w Bunkrze Sztuki proszone są o kontakt mailowy z kuratorem na adres: siatka@bunkier.art.pl . W zgłoszeniu prosimy o bardzo krótkie wyjaśnienie powodów, dlaczego zdecydowali się Państwo wziąć udział w projekcie. Takie zgłoszenie jest równoznaczne z udzieleniem zgody na przetwarzanie Państwa danych osobowych w procesie realizacji projektu.

Little Warsaw, Yellow House, 2015, model budynku szpitala psyhiatrycznego Lipótmező około 1917 roku, zdjęcie Courtesy of the Psychiatric Art Collection of the Hungarian Academy of Sciences
Informacje główne
12–13.11.2015 (czwartek, piątek), godz. 16
Informacje dodatkowe
Warsztaty towarzyszące projektowi „Pamiętanie. Kolekcja Bunkra Sztuki 2015”
Kurator(ka): Krzysztof Siatka, Anna Lebensztejn
Miejsce: przestrzeń wystawiennicza
Wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy
W ramach zadania „Pamiętanie. Kolekcja Bunkra Sztuki 2015”
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

16 November
Monday

Wszystkie wydarzenia
dostępne tego dnia