Nowa Krupnicza. Konsultacje społeczne

Projekt Nowa Krupnicza to oddolna inicjatywa obywatelska, skupiająca mieszkańców okolicznych ulic, lokalnych przedsiębiorców i przedstawicieli organizacji pozarządowych. Celem Projektu jest zmiana charakteru ulicy. Inicjatorzy akcji dążą do ograniczenia możliwości parkowania samochodów na odcinku od ulicy Loretańskiej do Teatru Bagatela i wyznaczenia w tym miejscu ciągu pieszo-rowerowego.
Jednym ze sposobów na zwrócenie uwagi mieszkańców i władz miasta na problem ulicy Krupniczej jest happening odbywający się w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności. Podobnie jak w zeszłym roku, w sobotę 22 września ulica zamieni się w przestrzeń przyjazną ludziom. Miejsce zaparkowanych samochodów zajmą donice z roślinami, stoliki i krzesła. Organizatorzy zapowiadają również atrakcje dla dzieci oraz występy muzyczne w przestrzeni ulicy.Wizja ulicy przyjaznej ludziom spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem mieszkańców miasta oraz poparciem przewodniczącego Komisji Architektury i Infrastruktury Komunalnej Dzielnicy I Śródmieście. Pierwsze zmiany są już widoczne. Pomiędzy ulicami Szujskiego a Loretańską wprowadzono ruch jednokierunkowy oraz wyznaczono rowerowy kontrapas.*
W tym roku inicjatorzy Projektu chcą wspólnie z użytkownikami ulicy wypracować formę, którą miałyby przyjąć ul. Krupnicza, ul. Dolnych Młynów i ul. Czysta. W tym celu 22 września 2012 w godzinach od 10 do 14 w Bunkrze Sztuki odbędą się otwarte konsultacje społeczne, które zostaną przeprowadzone w formie warsztatów. Rozwiązania, zaproponowane przez mieszkańców i okolicznych przedsiębiorców, zostaną przekazane władzom miasta i dzielnicy.

Prosimy o zapisywanie się na warsztaty za pośrednictwem elektronicznego formularza: www.tnij.org/projektnk lub mailowo: nowakrupnicza@gmail.com

Zachęcamy również do wypełnienia ankiety na temat ul. Krupniczej: www.ibikekrakow.com/nowa-krupnicza-ankieta

W ramach projektu po kapitalizmie, moduł: miasto.

Organizatorzy: Galeria Bunkier Sztuki, Kraków Miastem Rowerów, Fundacja Splot, Małopolski Instytut Kultury, Biuro Inicjatyw Społecznych.

Partnerzy medialni: I Bike Krakow oraz Radiofonia

Specjalne podziękowania dla Karmy, Naturalnego Sklepiku z ul.Krupniczej oraz Coffee Street z ul. Dolnych Młynów.

Akcję wspiera Rada Dzielnicy I Stare Miasto.
Dodatkowe informacje: Paweł Chlebicki, e-mail: nowakrupnicza@gmail.com, tel.: 694 445 437
www.facebook.com/NowaKrupnicza

Informacje główne
22.09.2012 (sobota), godz. 10

22 September
Saturday

Wszystkie wydarzenia
dostępne tego dnia