Oprowadzanie online po wystawie Bartka Materki Tak to wygląda

W poniedziałek 12 kwietnia o godz. 12:00 zapraszamy na wirtualne oprowadzanie po obecnej wystawie Bartka Materki Tak to wygląda. Udział w oprowadzaniu jest bezpłatny. Transmisję będzie można obejrzeć na naszym profilu Fb do końca dnia. Od 13 kwietnia oprowadzanie zostanie udostępnione na platformie VOD PLAY Kraków w cenie 2 zl.

Prowadzący: Przemek Wideł (ur. 1992) – wykładowca krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, asystent na kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuk Plastycznych; artysta malarz, rysownik, ilustrator, tatuażysta, twórca komiksów, obiektów i wideo.

O wystawie:

W 2010 roku Bartek Materka namalował w ramach jednego cyklu sześć obrazów zatytułowanych Masa; przedstawiały one anonimowy tłum. Ponad dziesięć lat później artysta powrócił do tego tematu. Wystawa w Bunkrze Sztuki to prezentacja nowych wariantów malarskich będących rozwinięciem tej serii. Przedstawienia zaczerpnięte z fotografii zostają przekształcone na nasycone żywymi kolorami abstrakcje malarskie, budowane za pomocą krótkich i dynamicznych pociągnięć pędzla.

 

Bartek Materka 2020, olej / płótno, ⌀150 cm

 
Informacje główne
12 kwietnia 2021, godz. 12:00, ONLINE

14 March
Monday

Wszystkie wydarzenia
dostępne tego dnia