Oprowadzanie po wystawie „Od wzniosłości do śmieszności”

Wystawa Od wzniosłości do śmieszności to pierwszy indywidualny pokaz Rebeki Moss, brytyjskiej artystki, której nowe prace, głównie krótkie formy wideo, można oglądać w Galerii Bunkier Sztuki do końca marca.

W najbliższą sobotę kuratorka Anna Bargiel poprowadzi Państwa przez wystawę i opowie o inspiracjach i strategiach artystki.

 

Rebecca Moss (ur. 1991) – brytyjska artystka, szczególnie przywiązana do krótkich form wideo i absurdalnych scenariuszy. Kreuje komiczne epizody z udziałem własnym, w które wplata obiekty masowej produkcji, osadzając je w naturalnym krajobrazie. Pozornie surowe i przypadkowe, lecz w istocie precyzyjnie zaplanowane prace kontrastują to, co niepoważne i banalne z monumentalnym i podniosłym. Ukończyła rzeźbę (MA) na Royal College of Art w Londynie (2017), a wcześniej malarstwo (BA) na Camberwell College of Arts w Londynie (2013). W 2017 roku została nominowana do prestiżowej nagrody Future Generation Art Prize (PinchukArtCentre w Kijowie). W 2016 roku odbyła rezydencję „Twenty-Three Days at Sea: Travelling Artist Residency” (Access Gallery w Vancouver). W 2015 roku wygrała konkurs na interwencję rzeźbiarską nad Kanałem Bristolskim (Somerset Art Works). Jej prace były prezentowane w ramach wystaw zbiorowych i pokazów, m.in.: TBCTV (Somerset House, Frieze Week w Londynie, 2018), Future Generation Art Prize 2 (Palazzo Contarini Polignac, Biennale w Wenecji, 2017), Future Generation Art Prize (PinchukArtCentre w Kijów, 2017), Stick or Twist (Castlefield Gallery w Manchesterze, 2017), OTHER (Courtyard Gallery 1 w Londonie, 2016), The Tomorrow People (Elevator Gallery w Londonie, 2014). Mieszka i pracuje pomiędzy Essex i Londynem.

 
Informacje główne
16.02.2019 (sobota), godz. 12
Informacje dodatkowe
prowadzenie: Anna Bargiel
miejsce: Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki, Galeria Dolna
wstęp w cenie biletu na wystawę

20 February
Wednesday

Wszystkie wydarzenia
dostępne tego dnia