Our future of work

Post Noviki w formie wykładu i autorskiego filmu prześledzą zmianę modeli współpracy, nakreślą nowe strategie, jakimi posługują się w swojej praktyce. Zastanowią się, jakie zjawiska we współczesnej kulturze pracy wydają im się ciekawe. Opowiedzą, co ich skłoniło do zmiany nazwy.  Spotkanie z Post Studiem Noviki, podsumowujące wystawę Memplex, jest jednocześnie wstępem do projektu, nad którym aktualnie pracują – Future of Work.

Post Studio Noviki | FUTURE OF WORK

Jak wyglądałaby idealna „utopijna” umowa? Jakie są możliwości jej stworzenia? Jaka jest przyszłości pracy w obszarze funkcjonowania instytucji kultury i sztuk wizualnych? Na przykładach ewolucji różnych umów (od usług przez ciekawe kontrakty z artystami dyktującymi swoje warunki) prześledzimy różne relacje władzy pomiędzy poszczególnymi figurami finalizującymi swoją współpracę. Celem artystów jest pisanie scenariusza przyszłość pracy oraz szukanie nowych formuł umów i metod współpracy (tj. system condo, smart kontrakty, system umów jako kontraktów zawieranych w systemie blockchain, tokenizacja wartości artysty, która umożliwiłaby działanie na wzór spółek giełdowych bez pośrednictwa instytucji).

Post Noviki od kilku lat aktywnie obserwują zmiany w tym, co może zaoferować technologia łańcucha bloków oraz modele o architekturze peer-to-peer. Jeżeli tak dużo rzeczy już funkcjonuje w biznesie w oparciu o tę formę, to prędzej czy później będzie można zastosować te modele również w świecie sztuki. Projekt będzie poruszać takie tematy jak prekaryzacja czy wymienialność poszczególnych artystów i grafików w relacji do słabych warunków oferowanych przez instytucje, ale spróbuje odpowiedzieć też na pytanie, jak za pomocą umów i metod z tej pułapki uciec.

 
Informacje główne
8.12.2018 (sobota), godz. 16
Informacje dodatkowe
spotkanie w ramach projektu NETWORKERSI
kuratorka: Lidia Krawczyk
przestrzeń: Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki, „Pawilon Wystawowy”
wstęp bezpłatny

10 December
Monday

Wszystkie wydarzenia
dostępne tego dnia