Patch Audio Visual Lab

p a t c h : audio_visual_lab to międzynarodowe wydarzenie poświęcone współczesnym formom kreacji w sztuce cyfrowej. To wydarzenie, podczas którego świat nauki i sztuki współpracuje ze sobą, skupiając się na nowych nurtach i rozwiązaniach w sztuce audiowizualnej tworzonej przy użyciu nowych technologii, platform typu open source, maszyn i narzędzi, rozwijanych i przetwarzanych przez użytkowników, gdzie często „cyfrowość” przenika się z „analogowością”.

p a t c h to wystawa wyselekcjonowanych prac audiowizualnych i instalacji artystów z Polski i zagranicy, wpisujących się m.in. w takie dziedziny kreacji jak mapping, sztuka generatywna, interaktywna, DIY, net art, wideo art, sound art, eksperymentalne formy filmowe, projekcjonizm, VJing, często wykraczając poza granice znanych dyscyplin.

p a t c h to warsztaty prowadzone przez specjalistów – praktyków, podczas których możesz poznać narzędzia i techniki cyfrowych mediów rozwijające się poza głównym obiegiem, a będące ważnym elementem w rękach współczesnych twórców. Podczas warsztatów znani artyści i akademicy z Polski i zagranicy zapoznają uczestników z możliwościami, jakie dają nowe technologie i pokażą jak można z nich korzystać w procesie tworzenia.

Wstęp wolny po uprzedniej rejestracji.

W tym roku we współpracy z Wydziałem Architektury Wnętrz krakowskiej ASP odbędą się specjalne kilkuetapowe warsztaty poświęcone technice mappingu, prowadzone przez uznanych artystów multimedialnych: Martina Boverhof [Holandia], Zsolta Laszlo Bordosa [Węgry], Petera Kirn [USA/Niemcy].

Efektem tej współpracy będzie interaktywna instalacja zaprezentowana podczas III Międzynarodowego Biennale Architektury Wnętrz 2014 (06-16.03.2014) w Bunkrze Sztuki w Krakowie.

p a t c h to także AV performance z udziałem międzynarodowych artystów oraz noc audiowizualna z ambitną muzyką elektroniczną i nietuzinkowymi wizualizacjami.

W tym roku gościć będziemy m.in. takich artystów jak:

Thomas Köner [DE]

Peter Kirn [createdigitalmotion.com::USA/DE]

László Zsolt Bordos [BordosArtWorks::HU]

Thorsten Kussmack [Lichtektur::DE]

Mauritius Seeger [Electrovision::DE]

Martin Boverhof [Born Digital::NL]

Anne Gentenaar [VJ illuminator::NL]

Martin Mayer [sinsynplus|shado::DE]

Alida Sun [USA]

Kiritan Flux [kopiloten::DE]

Tlalit.SR [ISR]

Carlotta Piccini [ LPM::Italy]

Sergio Omnidrive [LPM::Italy]

Jeroen van Loon [NL]

Jarek Tokarski [wobix::PL]

Elektro Moon Vision [PL]

Magdalena Pińczyńska [PL]

Partycja Ochman-Tarka [PL]

Luma.Launisch [sound:frame::A]

VJ Emiko [PL]

Weronika Lewandowska [PL]

i wielu innych!

 

Więcej informacji: www.patchlab.pl
Informacje główne
10.10.2013 (czwartek), godz. 20
Informacje dodatkowe
11–12.10.2013

04 November
Monday

Wszystkie wydarzenia
dostępne tego dnia