Pokaz filmu Rebeki Moss „International Waters” [Wody Międzynarodowe] i spotkanie z artystką

W sierpniu 2016 roku Rebecca Moss została wyselekcjonowana do programu rezydencji „Twenty-Three Days at Sea: Travelling Artist Residency”. Podróżując na kontenerowcu, miała przepłynąć Pacyfik, by po dwudziestu trzech dniach dotrzeć do Szanghaju. Jednak już w pierwszym tygodniu rezydencji firma Hanjin, będąca właścicielem kontenerowca, ogłosiła bankructwo. W jego wyniku pasażerowie wraz z całym ładunkiem utknęli na morzu, na statku, który nie był w stanie zapłacić za wpłynięcie do portu. W oczekiwaniu na dalsze instrukcje na przeszło dwa tygodnie zarzucono kotwicę na wodach międzynarodowych trzynaście kilometrów od wybrzeży Japonii.

 

Zapraszamy na pokaz filmu International Waters, który jest zapisem rozmów ze współpasażerami statku, doniesień medialnych i korespondencji, którą artystka odbyła w tym czasie.

Spotkanie będzie połączone z oprowadzaniem po wystawie.

 

Rebecca Moss (ur. 1991) – brytyjska artystka, szczególnie przywiązana do krótkich form wideo i absurdalnych scenariuszy. Kreuje komiczne epizody z udziałem własnym, w które wplata obiekty masowej produkcji, osadzając je w naturalnym krajobrazie. Pozornie surowe i przypadkowe, lecz w istocie precyzyjnie zaplanowane prace kontrastują to, co niepoważne i banalne z monumentalnym i podniosłym. Ukończyła rzeźbę (MA) na Royal College of Art w Londynie (2017), a wcześniej malarstwo (BA) na Camberwell College of Arts w Londynie (2013). W 2017 roku została nominowana do prestiżowej nagrody Future Generation Art Prize (PinchukArtCentre w Kijowie). W 2016 roku odbyła rezydencję „Twenty-Three Days at Sea: Travelling Artist Residency” (Access Gallery w Vancouver). W 2015 roku wygrała konkurs na interwencję rzeźbiarską nad Kanałem Bristolskim (Somerset Art Works). Jej prace były prezentowane w ramach wystaw zbiorowych i pokazów, m.in.: TBCTV (Somerset House, Frieze Week w Londynie, 2018), Future Generation Art Prize 2 (Palazzo Contarini Polignac, Biennale w Wenecji, 2017), Future Generation Art Prize (PinchukArtCentre w Kijów, 2017), Stick or Twist (Castlefield Gallery w Manchesterze, 2017), OTHER (Courtyard Gallery 1 w Londonie, 2016), The Tomorrow People (Elevator Gallery w Londonie, 2014). Mieszka i pracuje pomiędzy Essex i Londynem.

 
Informacje główne
1.03.2019 (piątek), godz. 18
Informacje dodatkowe
miejsce: Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki, Pawilon Wystawowy
wydarzenie w ramach wystawy Od wzniosłości do śmieszności
wydarzenie prowadzone w języku angielskim

04 March
Monday

Wszystkie wydarzenia
dostępne tego dnia