Różowe okulary PRL-u

Zapraszamy na spotkanie z pisarzem Jerzym Nasierowskim, które odbędzie się w ramach projektu Różowe okulary PRL-u. Queer Café. Prowadzenie: Krzysztof Tomasik.

Jedna z książek Jerzego Nasierowskiego, Zbrodnia i…, opowiada o burzliwym dla autora okresie PRL-u. Nasierowski nosił wtedy wiele masek: aktora, homoseksualisty, skandalisty, celebryty. W polskiej literaturze nieznane oblicze PRL-u odsłoniło Lubiewo Michała Witkowskiego, jeszcze inne pokazał wydany po latach Tajny dziennik Mirona Białoszewskiego. Nasierowski proponuje własną, oryginalną narrację, nie poddając się łatwym klasyfikacjom i nie pozwalając przejść obojętnie obok swojej historii.

Krzysztof Tomasik jest autorem książek Homobiografie. Pisarki i pisarze polscy XIX i XX wieku i Gejerel. Homoseksualizm w PRL-u.

W tegorocznym cyklu Queer Café Kultura dla Tolerancji zrzuci klapki z oczu historii, a na ich miejsce przywdzieje – jakże by inaczej – różowe okulary. Różowe okulary PRL-u to próba zarysowania „parametrów ukrycia” osób homoseksualnych, biseksualnych i transpłciowych w nieprzychylnej odmiennościom kulturze powojennej Polski. Od 7 maja do 25 czerwca, w trakcie 10 spotkań z ekspertami, przedstawi kulturę PRL-u z perspektywy mniejszości seksualnych. Program Różowych okularów PRL-u znajdziecie pod adresem www.pink-glasses.pl

Projekt wspierają: Fundacja Humanity in Action Polska oraz Ambasada USA w Polsce

Główna partnerka projektu: Fundacja Kultura dla Tolerancji
Informacje główne
25.06.2012 (poniedziałek), godz. 18
Informacje dodatkowe
Projekt wspierają: Fundacja Humanity in Action Polska oraz Ambasada USA w Polsce
Główna Partnerka projektu: Fundacja Kultura dla Tolerancji

26 June
Tuesday

Wszystkie wydarzenia
dostępne tego dnia