Ściek / Openclose

Wolna, otwarta, egalitarna scena. Bez tradycyjnego podziału na początek i koniec, na kilka odrębnych występów, bez podziału na wykonawców i słuchaczy. Pozwalająca wszystkim uczestnikom na niczym nieskrępowaną wypowiedź. Zaproszeni goście mają dzięki swemu doświadczeniu inspirować i pobudzać uczestników do aktywnego udziału. Ustawione komputery podłączone do sieci, z rzutnikami wyświetlającymi treści wybrane przez każdego, kto będzie chciał się wypowiedzieć, będą stanowić dla grających natchnienie. Całość to otwarta formuła bez sztywnych ram czasowych i ze swobodą włączania się i wyłączania każdego, kto ma coś do przekazania. Kto chce, ten gra, co chce.

ŚCIEK / Openclose to terytorium nadmiaru informacji. Ściek to miejsce, do którego trafiają impulsy z całego obszaru wydarzenia, od wszystkich uczestników. Słuchacze mają możliwość edytować informacje za pomocą rzutników z komputerami podłączonymi do Internetu. Tak rodzi się polilog – wypowiedź wielu osób na raz. Informacje – dźwięki, obrazy, wypowiedzi – kiedy są wyrazem zainteresowań i odmienności intencji, doprowadzają do niespójności subiektywnych. Powstaje ściek kreatywny, bogaty w inspiracje, „zarządzany przez demona Maxwella”, który eliminuje entropię i jest przeciwieństwem chaosu. Openclose nie jest sztuką chaosu, to sztuka ściekowa.

Wydarzenie organizowane w ramach imprezy „Wianki – Święto Muzyki”.

Biogramy osób biorących udział w wydarzeniu:

Amok Positiv – wł. Andrzej Turczynowicz. Intuicjonista, improwizator. W latach 60. uczestnik ruchów kontestacyjnych. Jeden z animatorów polskiej sceny punkowej (klub Remont w Warszawie, I Festiwal Nowej Fali w Kołobrzegu). Współpracował z Teatrem Limen i Risą Takitą. Pod koniec lat 70. kierował Grupą Swobodnej Improwizacji. Obecnie występuje w projektach Nina Nu i Aska.

Destrooy a.k.a. Dubdub – pochodzący z Tokio muzyk sesyjny i wykonawca muzyki w formule „live act”. Od pięciu lat podróżuje i koncertuje po krajach Europy (Francja, Niemcy, Bułgaria, Rumunia, Holandia, Belgia).

Wojtek Bajda – członek formacji muzyki improwizowanej Tuw. Charakteryzuje go umiejętność adaptowania informacji wysyłanych przez otoczenie i przetwarzania ich na dźwięki. Występuje głównie we Francji, Włoszech i Niemczech.

Tristan Honsinger – amerykański wiolonczelista free jazzowy. Pracował z takimi artystami jak Derek Bailey, Steve Lacy, Alexander von Schlippenbach, Lol Coxhill, Louis Moholo i Mola Sylla. Obok Harriego Sjöströma i Paula Lovensa był członkiem Cecil Taylor Ensemble.

Muozik Errorist – komunikacja przez przetwarzanie wielowarstwowej harmonii dzieła sztuki – wzbudzanie polilogu – to jest, wypowiedzi wielu osób naraz, które są komunikatem zmierzającym bezpośrednio do wytworzenia dźwięków. Większa liczba uczestników komunikacji zwiększa możliwość zakłóceń na skutek nieuwagi, odmienności intencji i zainteresowań. W zależności od tego, czy odchylenie (zakłócenie) jest wynikiem nieuwagi czy wyrazem ukrytej intencji, doprowadza ono do niespójności obiektywnej lub subiektywnej. Celem są niespójności subiektywne (dźwięki, wypowiedzi, wpisy) wynikające z odmiennych intencji i zainteresowań.

Linki:

sewage-openclose.blogspot.com

Amok Positiv

facebook.com/turczynowicza

independent.pl/amokpositiv

youtube.com/user/apositiv

Destrooy a.k.a. Dubdub

soundcloud.com/destrooyakadubdub

Wojtek Bajda

youtu.be/zbaLfYNqJ00

youtu.be/_L2hn6GJ1vs

youtu.be/y7wZ9x580og

Tristan Honsinger

youtu.be/zPRBqPCqSgA

de.wikipedia.org/wiki/Tristan_Honsinger

Muozik Errorist

soundcloud.com/sewageopenclose

 


Informacje główne
21.06.2014 (sobota), godz. 18
Informacje dodatkowe
Organizatorzy: Stowarzyszenie Filmowe Trzeci Tor
Partnerzy: Krakowskie Biuro Festiwalowe, Galeria Bunkier Sztuki

23 June
Monday

Wszystkie wydarzenia
dostępne tego dnia