SUNDAY STROLL UNDONE | GEORGIA SAGRI Z HUNTER HUNT-HENDRIX

Zapraszamy na performans Sunday Stroll Undone  Georgii Sagri z Hunterem Hunt-Hendrixem – duetu elektroniki, gitary, wiolonczeli i głosu.

Sagri w swoim performansie i duecie z Hunt-Hendrixem przywołuje słynną kompozycję suity fortepianowej Obrazki z wystawy  Modesta Musorgskiego. Początkowy powód stworzenia utworu, ból odczuwany po śmierci przyjaciela, staje się czymś niemal przeciwnym – ciałem zastygniętym w bezruchu. Teraz, obrazy przesuwają się przed jej oczami; ona jest niezdolna do działania i nieustannie poddawana codziennym wydarzeniom wojny i bólu oraz politycznego i ekonomicznego wyczerpania.

To spotkanie muzyczne w formie raczej przygotowania niż pokazania gotowej pracy, ma na celu wygenerowanie materiału dla przyszłych ruchów i pojawień dwojga artystów. Jego ścisłą intencją jest nie wiedzieć, po to, by znaczenie ich współdziałania pojawiło się po fakcie.

Georgia Sagri (ur. 1979 w Atenach) – pracuje pomiędzy Atenami i Nowym Jorkiem. Studiowała w Narodowej Szkole Muzycznej i Szkole Sztuk Pięknych w Atenach oraz na Columbia University MFA w Nowym Jorku.

W swojej twórczości eksploruje performans jako ewoluujące pole wizualnego i społecznego życia, połączone, choć odrębne od dialektyki reprezentacji w teatrze, muzyce i tańcu. Prace Sagri prezentowane były w międzynarodowych publicznych instytucjach, w tym w Kunsthalle w Bazylei (2014); Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie (2013); KunstWerke w Berlinie (2015, 2013); Biennale de Lyon (2013); ProBio, Expo 1 w MoMA PS1 w Nowym Jorku (2013); oraz na Whitney Biennial w Whitney Museum of American Art w Nowym Jorku (2011). Była Artist-in-Residence w Issue Project Room. Obecnie bierze udział w 14. Biennale w Stambule (5.09-1.11.2015), którego kuratorem jest Carolyn Christov-Bakargiev.

Hunter Hunt-Hendrix (ur. 1985) – muzyk-filozof-poeta, znany głównie jako autor utworów i konceptualny architekt zespołu Liturgy. Inspiracje czerpie z black metalu, awangardowej muzyki klasycznej, rapu, poststrukturalistycznej psychoanalizy oraz z historii zachodniego okultyzmu. Występował w wielu miejscach w Stanach Zjednoczonych i w Europie, w tym na Pitchfork Music Festival i Primavera Sound, oraz w galeriach Almine Rech, Essex Street, Greene Naftali i w nowojorskim Museum of Modern Art. Mieszka i pracuje w Nowym Jorku.

 


Fotografia: © Georgia Sagri

 

 

 

 

 

 

 
Informacje główne
18.10.2015 (niedziela), godz. 17
Informacje dodatkowe
Kuratorka: Monika Szczukowska
Miejsce: sala audiowizualna
Wstęp bezpłatny
Partner projektu: Nika Kowska

19 October
Monday

Wszystkie wydarzenia
dostępne tego dnia