Taka Polska – performans Julii Kurek

Dzień po otwarciu wystawy W nocy twarzą ku niebu / The Night Face Up zapraszamy na performans Julii Kurek. Artystka jest jedną z uczestniczek projektu będącego przestrzenią spotkania polityki, sztuki i poezji. Prezentowane w Galerii Bunkier Sztuki prace dotyczą zarówno historycznych protestów społecznych, jak i stanowią wciąż aktualny komentarz do międzynarodowej sytuacji politycznej w dobie kolejnych kryzysów.

Wystąpienie Julii Kurek będzie komentarzem do bieżących  dyskusji toczących się w polskich mediach w ostatnich miesiącach.

Julia Kurek – artystka wizualna, performerka, autorka prac wideo i instalacji. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku – studia magisterskie oraz Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie – studia doktoranckie. W latach 2008-2009 studiowała również w Marmara Universitesi w Stambule. W 2015 roku uzyskała tytuł doktora na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, a w 2018 roku tytuł doktora habilitowanego na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. W 2016 r. przebywała na rezydencji artystycznej w Meksyku.

 
Informacje główne
27.04.2018 (sobota), godz. 12
Informacje dodatkowe
wstęp: 2 zł
wydarzenie w ramach wystawy „W nocy twarzą ku niebu”
miejsce: Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki, parter

06 May
Monday

Wszystkie wydarzenia
dostępne tego dnia