UWAGA! Open call na warsztaty Memory shower

Rzeczy, przedmioty i obiekty. Nośniki. Przywoływacze. Momentów idealnych. Momentów fatalnych.

Podczas warsztatów, zatrzymując to, co dobre, i odczarowując to, co złe, na nowo napiszemy biografie przyniesionych przez nas rzeczy, zafundujemy sobie ekshibicjonistyczną terapię, a zaraz potem orzeźwiający prysznic. Może nawet zamiast wody poleje się orangina. W swej strukturze przecież do złudzenia przypominająca kombuchę.
Zabawimy się w spotkanie z prezentami, z okazji narodzin nowej przeszłości. Podzielimy się wspomnieniami jak pięknie zapakowanymi paczuszkami. Bo historie, które choć nie dają o sobie zapomnieć, zawsze można przepisać. Ulepszyć. Wymyślić na nowo. Zafałszować archiwa.
Przynieście nam treści, a my damy Wam naczynie. Naczynie, które wchłonie wszystko i które prędzej czy później wypełni galaretowata substancja. Rzeźba. Samotna i oślizgła wyspa obmywana eliksirem młodości. I już nie pozostanie nic, jak tylko się zanurzyć. Zanurkować w odwiecznych odmętach. Kwaskowej intymności. Musującej kolektywności. Bo przecież panta rhei. Wszystko płynie.

Warsztaty dla kobiet i gejów, inspirowane popularnymi spotkaniami typu baby shower oraz pracą Ogródek Anny Sadowskiej, prezentowaną na wystawie Kombucha, poprowadzą: Ania Batko, Kamil Kuitkowski i Ania Sadowska.

Zgłoszenie prosimy przysyłać na adres: anna.m.batko@gmail.com

Spotkanie odbędzie się w ramach wystawy Kombucha. Wystawa kuratorowana przez Ewę Tatar i Bartosza Przybył Ołowskiego prezentuje prace uczestników warsztatów Odczarowywanie metody twórczej, realizowanych w 2014 roku w Bunkrze Sztuki, a także autorskie realizacje Joanny Piotrowskiej i Dawida Misiornego, będące reakcją na przebieg projektu, oraz prace artystów z Kenii. Realizacje uczestników definiowane są przez ich własne pragnienia, fantazje, ograniczenia i potrzeby na przykład wytworzenia przestrzeni będącej lustrzanym odbiciem światów niemożliwych.

 

Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki
12.02–15.03.2015
http://bunkier.art.pl/?wystawy=kombucha

 

Źródło ilustracji: www.acclaimmag.com

 
Informacje główne
26.02.2015 (czwartek), godz. 18.00–20.00
Informacje dodatkowe
Miejsce: przestrzeń wystawy Kombucha
Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki

27 February
Friday

Wszystkie wydarzenia
dostępne tego dnia