Warsztaty rodzINNE: Foto-historyjki

Podczas warsztatów wspólnie zbadamy losy fotografii jako dziejopisarki. Zagłębiając się w historię manipulacji obrazem fotograficznym, od kadrowania poprzez wymazywanie, fotograficzny retusz aż do kolażu, zastanowimy się, czy fotografia może być obiektywna. Czy każdy z nas tak samo widzi i interpretuje obrazy? Jak znajomość kontekstu zdjęcia wpływa na jego odczytanie? Sięgniemy po różne archiwalne zdjęcia i poznane techniki artystyczne, żeby na swój własny sposób opowiedzieć historię bohaterów tych fotografii w formie autorskiego zinu.

Filip Rybkowski (1991) – artysta wizualny, edukator. W swojej twórczości łączy różnorodne media, takie jak malarstwo, fotografia, wideo; tworzy obiekty i instalacje artystyczne. Jego prace odwołują się do historii sztuki, czasowości dzieła i jego wyjątkowości. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. W 2010 roku obronił dyplom na wydziale malarstwa w pracowni prof. Andrzeja Bednarczyka, a aneks z fotografii w pracowni dr. Tomáša Agata Błońskiego. Obecnie student Środowiskowych Studiów Doktoranckich na kierunku Sztuki Piękne na krakowskiej ASP.

Warsztaty skierowane są do dzieci w wieku 7–13 lat oraz ich opiekunów.
Zgłoszenia są przyjmowane do piątku 22 czerwca do godz. 16.00.
Informacje i zapisy: Gabriela Brdej, brdej@bunkier.art.pl

 

 
Informacje główne
23.06.2018 (sobota), godz. 12
Informacje dodatkowe
Wydarzenie towarzyszące wystawie Przestrzeń przepływów. Obrazowanie niewidzialnego w ramach Miesiąca Fotografii w Krakowie 2018
Prowadzenie: Filip Rybkowski
Miejsce: Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki
Wstęp bezpłatny. Obowiązują zapisy

25 June
Monday

Wszystkie wydarzenia
dostępne tego dnia