Warsztaty rodzINNE: Gra w znikanie

Punktem wyjścia warsztatów będzie instrukcja do gry Flotsam. Żeby zrozumieć tę grę warto przyjrzeć się jej nazwie. Słowo flotsam pochodzi z języka angielskiego i dotyczy wszystkich rzeczy, które pozostają na powierzchni wody po zatonięciu statku. Można zaryzykować stwierdzenie, że w słowo to wpisana jest groza: to, co unosi się na powierzchni, znalazło się tam na skutek jakiejś katastrofy. Równocześnie wpisana jest w nie pewna fascynacja i pragnienie odkrycia tajemnicy. By zaspokoić ciekawość, możemy wyruszyć w drogę śladami tego, co/kto unosi się na powierzchni.

W trakcie warsztatów razem z Anną Pichurą, jedną z autorek gry, przyjrzymy się tej instrukcji, wybierzemy zadania, które wydadzą się nam ciekawe i spróbujemy je wykonać (w przypadku młodszych uczestniczek i uczestników wraz z rodzicami). Naszym centrum będzie budynek Bunkra Sztuki, ale możliwe, że opuścimy go i spróbujemy zagrać także poza nim.

Anna Pichura – artystka wizualna pracująca głównie w medium instalacji, wideo i tekstu, doktorantka Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W 2017 roku przebywała na stypendium w Kunsthochschule Kassel, a następnie odbyła dwumiesięczny staż w aneducation, documenta14. Od października 2017 roku pracuje w Katedrze Multimediów Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

Warsztaty skierowane są do dzieci w wieku 5–12 lat oraz ich opiekunów.
Zgłoszenia są przyjmowane do piątku 18 maja do godz. 16.00.
Informacje i zapisy: Karol Gromek (edukator), gromek@bunkier.art.pl
Informacje główne
19.05.2018 (sobota), godz. 12
Informacje dodatkowe
Wydarzenie towarzyszące wystawie “Zwierzęta domowe”
Prowadzenie: Anna Pichura
Miejsce: Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki
Wstęp bezpłatny. Obowiązują zapisy

28 May
Monday

Wszystkie wydarzenia
dostępne tego dnia