Wernisaż

Instalacja Magdaleny Lazar w Zbiorniku Kultury

“Ludzie z mojego plemienia wierzyli, że Biała Chata to miejsce, gdzie rezydują duchy rządzące człowiekiem i przyrodą. (…)

Według niej istnieje także Czarna Chata, cień Białej. Legenda mówi, że każda dusza musi przez nią przejść na swej drodze do doskonałości. Tam każdy spotyka swój własny cień.

Nazywamy go Mieszkańcem Przedsionka. Jest także powiedziane, że jeśli ktoś trafi do Czarnej Chaty i zabraknie mu odwagi, jego dusza zostanie unicestwiona.”

Hawk w rozmowie z Coop’em

 

“… 23 kg podejrzanych substancji, w tym tzw. czarny proch..” to projekt site-specific nawiązujący do serialu Twin Peaks. Kraków – podobnie jak wyimaginowane miasteczko na skraju Kanady – jest pozornie sielski i radosny. Sporo w nim uwiedzionych pozytywną atmosferą turystów, zajadajacych się obwarzankami i rurkami z kremem. Pod całym tym lukrem kryją się jednak niepokojace historie – mroczny seks, narkotyki, morderstwa i tajemnicze wybuchy. Twin Peaks miało swego Boba, postać istniejacą w alternatywnej rzeczywistości Czarnej Chaty, żywiacą się strachem i pokusami. W Krakowie Bob pojawia się co jakiś czas pod postaciami Karola Kota, Bombiarza, chłopców z maczetami, kierowcy autobusu, czy hipotetycznego porywacza informatyków. Zapraszamy do obejrzenia instalacji nawiazującej do wejścia do Czarnej Chaty.

Kurator: Agent Dale Cooper vel Aneta Rostkowska.
Współpraca: Harry Truman vel Maksymilian Lawera.

Muzyka: Bob vel Maciej Pazera.

Wernisaż: sobota 4 sierpnia, godz. 21.00
Klub Bomba, pl. Szczepański

Instalację można oglądać do 9 sierpnia.
Informacje główne
4.08.2012 (sobota), godz. 21
Informacje dodatkowe
W ramach Zbiornika Kultury

06 August
Monday

Wszystkie wydarzenia
dostępne tego dnia