Wernisaż wystawy „ORIENT”

Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki zaprasza na otwarcie wystawy Orient. „Nowy Wschód” w sztuce artystów z regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Wernisaż odbędzie się 21 września 2018 roku o godz. 18.00.

Wystawa Orient poświęcona jest rozważaniom nad tożsamością Europy Środkowo-Wschodniej oraz różnorodnym postawom i praktykom artystycznym podejmowanym przez jej twórców. Przyglądając się kondycji tego regionu, kuratorzy wystawy dostrzegli, że tym, co dla niego wspólne, są doświadczenia, przekonania i strategie, a jego sztuka, dotychczas postrzegana jako peryferyjna, stała się atrakcyjna również dla odbiorców z Zachodu.

Wystawa proponuje porzucenie oczywistych podziałów i schematycznego myślenia oraz zachęca do przewartościowania wschodnioeuropejskiego doświadczenia. Prezentuje współczesnych artystów i artystki związanych z regionem do tej pory przeważnie marginalizowanym w zachodniocentrycznej historii sztuki.

Zapraszamy Państwa do udziału w spektaklu, którego scenografię stanowią prace poruszające tematy obecne w mentalności i kulturze Europy Środkowo-Wschodniej. Obejrzymy sceny z subiektywnej historii tego regionu od końca lat 80. XX wieku, które ukształtowały jego obecną tożsamość.

Będzie nam miło spędzić ten czas z Państwem.
Informacje główne
21.09.2018 (piątek), godz. 18
Informacje dodatkowe
Czas trwania wystawy: 22.09–9.12.2018

25 September
Tuesday

Wszystkie wydarzenia
dostępne tego dnia