Wystawa @Sufferosa w ramach Festiwalu Sztuki Cyfrowej Patchlab 2019

Motyw przewodni 8. edycji Festiwalu Patchlab poświęconego sztuce nowych mediów to REALITIES. Równolegle do coraz bardziej spolaryzowanej rzeczywistości i wizji katastrofy klimatycznej człowiek tworzy cyfrowe światy.

W Bunkrze Sztuki zaprezentowany zostanie projekt @Sufferosa duetu The Kissinger Twins. To pierwszy na świecie interaktywny film zaprojektowany na Instagram, wpisujący się w nurt interactive storytelling. W tym thrillerze będącym satyrą na kult piękna i młodości we współczesnym świecie fabuła nie jest z góry ustalona, a widz ma wpływ na przebieg zdarzeń.

Główny bohater, detektyw Ivan Johnson, szuka zaginionej kobiety. Śledztwo doprowadza go do kliniki profesora Carlosa von Brauna, który zajmuje się eksperymentalnymi zabiegami odmładzającymi. Projekt inspirowany jest klasycznym kinem, literaturą oraz grami przygodowymi.

W rolach głównych występują Ryszard Ronczewski, Beata Tyszkiewicz, Maciej Kozłowski, Gosia Baczyńska oraz Ewa Szykulska.

Projekt @Sufferosa został określony przez The Guardian jako “Cutting-edge interactive detective noir”. Zdobył nagrodę publiczności na festiwalu Stuttgarter Film Winter oraz został nominowany do prestiżowej nagrody Webby Award. Był pokazany na prawie 50 festiwalach filmowych na całym świecie, między innymi: Vancouver IFF, Reykjavik IFF, YouTube Day Singapore czy onedotzero.

Specjalnie dla Festiwalu Patchlab @Sufferosa zostanie pokazana po raz pierwszy w postaci instalacji interaktywnej.

Pełny program festiwalu: patchlab.pl

 


Informacje główne
24-27.10.2019
Informacje dodatkowe
Wernisaż: 24.10.2019, czwartek, godz. 18 – wstęp wolny
Organizatorem Festiwalu jest Fundacja Photon
Cena biletu na wydarzenie w dniach 25-27.10 – 2 zł

28 October
Monday

Wszystkie wydarzenia
dostępne tego dnia