WZORNIK 2.0: Modulor / Warsztaty dla dzieci

Ludzkie oko nie jest okiem muchy, ważki czy motyla. Dwoje oczu – nie dziesięć, sto czy tysiąc! – umieszczone są z przodu głowy, po obu stronach nosa, spoglądają naprzód. Jest to nasze podstawowe narzędzie do odbioru przestrzeni. Gdy spacerujemy po mieście, oceniamy architekturę przez oczy, które widzą, głowę, która się obraca, i nogi, które kroczą. To jednak nie wszystko! Obraz miasta budują wymiary całego ciała – łokci, dłoni, stóp i palców. Jak w praktyce wykorzystuje się ludzką skalę?

Zapraszamy na trzecie spotkanie w ramach kolejnej odsłony całorocznego cyklu warsztatów dla dzieci WZORNIK 2.0. Tym razem do naszych architektonicznych poszukiwań zapraszamy nie tylko dzieci, ale także rodziców, opiekunów i całe rodziny. Spotkania poprowadzi Paulina Hyła i architektki z Kolektywu Palce Lizać (Barbara Nawrocka i Dominika Wilczyńska).

O cyklu:

WZORNIK 2.0 to kontynuacja zeszłorocznego cyklu warsztatów dla dzieci, które przybliżały najmłodszym najważniejsze idee architektury modernistycznej. Kontynuujemy tę myśl, skupiając się na współczesnym konstruowaniu przestrzeni miejskich w oparciu o wypracowane przez modernistów zasady projektowania, budowania i dekorowania. Niezmiennie punktem wyjścia pozostają dla nas założenia architektury czystej, oszczędnej, geometrycznej, funkcjonalnej i społecznej. WZORNIK 2.0 prowadzą: Paulina Hyła we współpracy z Kolektywem Palce Lizać i kuratorką MKBS Anną Bargiel.

O artystkach:

Kolektyw Palce LizaćBarbara Nawrocka (architektka) i Dominika Wilczyńska (architektka i scenografka). Łączą działania artystyczne, przestrzenne i społeczne, integrując mieszkańców i użytkowników przestrzeni w ramach wspólnych działań i planowania. Projektują procesy konsultacyjne i aranżacje wystaw, meble miejskie i programy rewitalizacji. Współpracowały m.in. z Fundacją Instytut Architektury, Muzeum Narodowym w Krakowie, Galerią Bunkier Sztuki i Akademią Sztuk Pięknych w Krakowie. Laureatki Biennale Designu w Lublanie 2014 (BIO50), gdzie w grupie Nanotourism badały turystyczne potencjały polskich blokowisk. Współzałożycielki stowarzyszenia Zakład Usług Miejskich.

Obowiązują wcześniejsze zapisy na warsztaty. Zgłoszenia są przyjmowane do piątku 17 czerwca do godz. 16. Informacje i zapisy: 601 460 470 lub 12 422 10 52 w. 108 bądź pinkunka@gmail.com.Informacje główne
18.06.2016 (sobota), godz. 11
Informacje dodatkowe
Kuratorki: Anna Bargiel, Paulina Hyła
Miejsce: sala audiowizualna
Wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy
W ramach zadania „Praktyki różnorodności”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

10 April
Monday

Wszystkie wydarzenia
dostępne tego dnia