WZORNIK 2.0: Użyteczne piękno

Przedmioty towarzyszą nam każdego dnia. Łóżko, stół, krzesło, kubek, ulubiona zabawka. Z ich pomocą codzienność staje się łatwiejsza i przyjemniejsza. Z każdą taką rzeczą związany jest człowiek – wynalazca, który tę rzecz wymyślił, a później wykonał. Aby nasz przedmiot był zarówno piękny, jak i użyteczny, trzeba się trochę nagłowić. Jak ze zwykłych materiałów zrobić coś wyjątkowego?

To już ostatnie warsztaty w ramach całorocznego cyklu WZORNIK 2.0! Do naszych architektonicznych poszukiwań zapraszamy nie tylko dzieci, ale także rodziców, opiekunów i całe rodziny. Spotkania prowadzą architektki z Kolektywu Palce Lizać: Barbara Nawrocka i Dominika Wilczyńska.

O cyklu:

WZORNIK 2.0 to kontynuacja zeszłorocznego cyklu warsztatów dla dzieci, które przybliżały najmłodszym najważniejsze idee architektury modernistycznej. Kontynuujemy tę myśl, skupiając się na współczesnym konstruowaniu przestrzeni miejskich w oparciu o wypracowane przez modernistów zasady projektowania, budowania i dekorowania. Niezmiennie punktem wyjścia pozostają dla nas założenia architektury czystej, oszczędnej, geometrycznej, funkcjonalnej i społecznej. WZORNIK 2.0 prowadzą: Paulina Hyła we współpracy z Kolektywem Palce Lizać i kuratorką MKBS Anną Bargiel.

O artystkach:

Kolektyw Palce Lizać – Barbara Nawrocka (architektka) i Dominika Wilczyńska (architektka i scenografka). Łączą działania artystyczne, przestrzenne i społeczne, integrując mieszkańców i użytkowników przestrzeni w ramach wspólnych działań i planowania. Projektują procesy konsultacyjne i aranżacje wystaw, meble miejskie i programy rewitalizacji. Współpracowały m.in. z Fundacją Instytut Architektury, Muzeum Narodowym w Krakowie, Galerią Bunkier Sztuki i Akademią Sztuk Pięknych w Krakowie. Laureatki Biennale Designu w Lublanie 2014 (BIO50), gdzie w grupie Nanotourism badały turystyczne potencjały polskich blokowisk. Współzałożycielki stowarzyszenia Zakład Usług Miejskich.

Udział w warsztatach możliwy tylko po wcześniejszej rezerwacji. Zgłoszenia są przyjmowane do piątku 16 września do godz. 16. Informacje i zapisy: 601 460 470 lub 12 422 10 52 w. 108 lub pinkunka@gmail.com.


Informacje główne
17.09.2016 (sobota), godz. 11
Informacje dodatkowe
Warsztaty Małego Klubu Bunkra Sztuki
Kuratorki: Anna Bargiel, Paulina Hyła
Miejsce: sala audiowizualna
Wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy
W ramach projektu „Praktyki różnorodności. Edukacja kulturalna w Bunkrze”
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

10 April
Monday

Wszystkie wydarzenia
dostępne tego dnia