#WZORNIK2: PREFABRYKAT

Przebrzydły duch blokowisk? Czy może złoty środek? PREFABRYKAT to słowo raczej groźne… Od razu zjawia się nam przed oczami morze identycznych bloków, jednakowych donic z martwymi kwiatami, szarych śmietników i popękanych chodników. Ale czy przypadkiem klocki Lego też nie są prefabrykatem? Albo niesamowite struktury odważnych modernistów? Okazuje się, że PREFABRYKAT niejedno ma imię! W czasie warsztatów spróbujemy zbudować własną budowlę z prefabrykatów. I sprawdzimy, czy taki diabeł straszny!

Zapraszamy na drugie warsztaty z cyklu edukacyjnego dla dzieci WZORNIK! Tym razem spotkanie współprowadzić będą Marta i Lech Rowińscy ze studia projektowego BETON.

BETON to wielozadaniowe studio projektowe założone w Warszawie w 2007 roku przez Martę i Lecha Rowińskich. Beton zajmuje się architekturą, dizajnem, grafiką użytkową, typografią, projektowaniem ubrań. Poza realizacją niewielkiego drewnianego kościółka we wsi Tarnów ma na swoim koncie między innymi kilkanaście projektów scenicznych dla niezależnych warszawskich teatrów, projekty mebli i innych obiektów przestrzennych, kilkanaście projektów linii ubrań, kilkadziesiąt projektów identyfikacji wizualnej instytucji, festiwali i wydarzeń kulturalnych, mnóstwo plakatów, książek, stron www.

WZORNIK to seria warsztatów dla dzieci prowadzonych z udziałem zaproszonych artystów, projektantów, architektów i aktywistów miejskich. Celem każdego ze spotkań jest przybliżenie najważniejszych idei architektury modernistycznej, które mają znaczący wpływ na sposób doświadczania współczesnych przestrzeni miejskich. Tematy warsztatów realizowane są w nawiązaniu do przestrzeni i historii budynku Galerii Bunkier Sztuki oraz twórczości jego architektki Krystyny Różyskiej-Tołłoczko.

Prowadzenie: Paulina Hyła, Marta i Lech Rowińscy
Warsztaty dla dzieci w wieku od 6 do 9 lat
Czas trwania: 2 godziny
Miejsce: Sala Audiowizualna
Wstęp wolny
Udział w warsztatach możliwy tylko po wcześniejszej rezerwacji.
Zgłoszenia są przyjmowane do piątku (8.05.2015) do godz. 16.
Informacje i zapisy: 12 422 10 52 wew. 108 lub pinkunka@gmail.com
Kuratorka MKBS: Anna Bargiel

W 2015 roku warsztaty Małego Klubu Bunkra Sztuki są realizowane w ramach projektu „PoSZ(t)UKIwanie. Edukacja kulturalna w Bunkrze”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Informacje główne
9.05.2014 (sobota), godz. 11
Informacje dodatkowe
Warsztaty Małego Klubu Bunkra Sztuki
Kuratorka: Anna Bargiel
Miejsce: Sala Audiowizualna
Wstęp bezpłatny. Obowiązują zapisy.
W ramach zadania „PoSZ(t)UKIwanie. Edukacja kulturalna w Bunkrze”.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

11 May
Monday

Wszystkie wydarzenia
dostępne tego dnia